Biraz tavsiye biraz fikir

Bu konuyu okuyanlar

AKaratas18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar İyi forumlar

Arkadaşlar eskiden G4 kullanmaktaydım şimdi tht kararı ile para iadesi kazandım ve yeni bir telefon alacağım. Şöyle bir sorunum var alacağım geri ödeme 1.700 tl aklımda 2 senaryo var bunlardan birincisi; İkinci el temiz garantili bir İphone 6s almak ve uzun yıllar kullanmak. ikincisi; Daha ucuz olan xiaomi mi a1 almak ve kalan para ile kredi kartı borcunu kapatmak. Açıkcası yıllardır içimde kalan bir de ben apple kullanıyım dürtsü beni iphone almaya yitiyo işletim sistemi daha stabil sıkıntısız çalışıyor ve benim için asıl önemli olan satış sonrası tamir hizmetlerinin çok daha iyi olması. Ben elektronik ürünler konusunda biraz şanssız birisiyim telefon bilgisayar laptop ne alırsam alıyım hemen bir arıza veriyor -ki bu ürünlerin aynılarını kullananlar sıkıntısız uzun yıllar kullanıyo- ben servislerde uğraşıp duruyorum biraz da bu yüzden iphone almak istiyorum. İkinci senaryoda ise hiç bilmediğim ama Türkiye'de piyasası günden güne artan bir marka olan xiaomi var fiyatı çok ucuz ve üniversite öğrencisi olduğum için beni bir takım kredi kartı sıkıntılarından kurtarabilecek bir cihaz. Bu iki senaryo arasında gidip geliyorum sizin tavsiyeriniz neler ? Bu iki cihazı kullananlar var mı varsa tecrübeleri neler paylaşır mısınız ?

Telefon konusunda tavsiye edecek olanlar varsa lütfen Lg dışında bir markayı özellikle satış sonrası hizmetleri sağlam gelişmiş olan bir telefon önerirlerse sevnirim ve nedeni ile birlikte olsun lütfen.

Telefondan beklentilerim şu şekilde:
-Telefon ile asla oyun oynamam o yüzden performansa pek bakmıyorum
-Arayüzde kasma donma gibi sıkıntılar olmamalı
-G4den sonra batarya konusunda baya titizim yani bana bir günü çıkartabilecek bir telefon olmalı
-Telefonu genelde sosyal medya, müzik ve ara sıra fotoğraf çekmek için kullanıyorum çok ilgilenmiyorum telefonla
-Telefon hiç yoktan iki yıl beni götürmeli

Tavsiyeleriniz fikirleriniz tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Lütfen şu markayı al şu modeli al diye yorum yazmayın nedenleri ile birlikte kullandığınız modelleri yazın
Şimdiden hepinize teşekkür ederim. İyi Forumlar

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Apple'dan daha iyi müşteri hizmetleri sunan bir cep markası olduğunu sanmıyorum.Ama bütçeyi 200-300 arttırıp 2.el garanti kapsamında bi 7 alırsanız daha uzun süre kullanırsınız.

AKaratas18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Apple'dan daha iyi müşteri hizmetleri sunan bir cep markası olduğunu sanmıyorum.Ama bütçeyi 200-300 arttırıp 2.el garanti kapsamında bi 7 alırsanız daha uzun süre kullanırsınız.
7yi bende düşünüyorum ama bütçeyi arttırmak benim için baya zor görünüyo özellik bakımından çok bi fark yok diyolar ön kamerası biraz daha iyiymiş galiba ikinci el 7lere de bakıcam bütçeme uygun temiz bir cihaz bulursam düşünücem teşekkür ederim yorum için