Bir Telefon Önerin ki kendinize alıyormuş gibi

Bu konuyu okuyanlar

mint0n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Herkese selamlar , iyi forumlar dilerim.
1.5 Aydır yaptığım araştırmalar sonucunda "hangi telefon" karar veremedim fikrinizi almak istedim.
Telefondan beklentilerim;

Yeterli bir şarj süresi (normal kullanımda 1 günü çıkarsın)
Ön ve arka kamerası yeterli olsun
Ekranı 5- 5.5" olsun
Ekranı ve sesi iyi olsun.

1600-1700 tlye çıkabilirim maksimum.
Önerilerinizi heyecanla bekliyorum :)
Benim araştırdıklarım (z3+ , A5, J7 Prime, m8s, g4)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kendini zorlamadan alacağın ilk telefon 1150ye ithalatci mi5 olur Snapdragon 820nin kırpılmış hali (cok guclu bir islemci oldugunu bil ) iyi ekran(full hd 1080p) ve iyi ses deneyimine sahip şarjı bir gunu çıkartıyor. Kamerası gündüz yeterli gece de fiyatına göre yeterli performansı tartışmasız çok iyi
1800 tlye önerim ithalatçı G5 bataryası 1 günü çıkaracaktır. Ama diğer özellikleri ile mi5den üstün Snapdragon 820nin tam versiyonuna yani kırpilmamis (mi5de kırpılmış gucsuzlestirilmis hali var) g5de belirttiğim gibi 820nin tam versiyonu var.
4gb Rama sahip kamerası mi5i tokatlar siler geçer zaten LG kameraları g4 v10 g5 v20 gibi telefonlar hep bir amiral gemisi kamerası dettiriyordu ufak tefek sorunlar olsa bile Gece çekimleri mi5e nazaran çok daha iyi çoğu telefona göre
iyi ekran bir LG paneli olduğu için tartışmasız piyasanın zirvelerinde rahat rahat çoğu amiral gemisini ezebilecek bir seviyede
on kamerası lg kamerası Lgnin on kameralarida çok iyi ses kalitesi olarak g4den deneyimlerini kadarıyla gayet iyi bir kulaklık ve hoparlöre sahip lg telefonlar özellikle kulaklık kalitesi çok iyi
Uzun lafın kısası 1800e zorlanırlar ithalatçı garantili g5 çok mantıklı ve senin istediğin herşeyi çok üst seviyede karşılayacak bir telefon

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Xiaomi Mi 5 ve Gm 5+ tavsiye ederim.:)

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
G5 bu fiyat bandındaki rakipsiz ürün.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Kendime alacak olsam sadece bilindik markanın ünlü bir modelini alırım ki sorunla karşılaştığımda google'dan kaynak bulabileyim ve uygulamalar telefonuma daha iyi optimize edilmiş olsun. Bunun dışında marka model istisnasız piyasadaki bütün modeller çöp. En azından türkiye'de bulabileceklerin...

Sadece daha katlanılabilir bir ürün alınabilir ama çöp çöptür. Her modelin bir sorunu, bir dezavantajı var. Ne beğenirsen onu al ve alırken de büyük bir kullanıcı kitlesi olduğundan emin ol.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Bu xioami mi5 nin fiyatı düşer mi ilerde beklemekte fayda var mıdır sizce?

mint0n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Değerli yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim, epey yönlendirici oldular.
Mi5 cazip geldi detaylarına bakacağım, az önce lg v10 a baktım harika bir telefona benziyor fakat 192gram olması ve şarjının az gitmesi problem sanırım.
İthalatçı garantili almayı pek düşünmüyorum açıkcası o yüzden g5 biraz hayal olacak sanırım oysaki içime siniyor.
Bunların dışında gm5+ da cazip gibi onun da detaylarına bakacağım

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mi5 cazip geldi detaylarına bakacağım, az önce lg v10 a baktım harika bir telefona benziyor fakat 192gram olması ve şarjının az gitmesi problem sanırım.
İthalatçı garantili almayı pek düşünmüyorum açıkcası o yüzden g5 biraz hayal olacak sanırım oysaki içime siniyor.
gm5 plusu geç niye geç mi5 varken geç.
V10 biraz sıkıntı onun yerine ithalatçı g5 al geç

mint0n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
gm5 plusu geç niye geç mi5 varken geç.
V10 biraz sıkıntı onun yerine ithalatçı g5 al geç
V10 çok şekil bir telefon sıkıntıları beni ne kadar üzer tabi bilemiyorum ama :)
mi5 ve g5 i ciddi anlamda değerlendireceğim

M

Murat Burç

SDN Okuru
V10 çok şekil bir telefon sıkıntıları beni ne kadar üzer tabi bilemiyorum ama :)
mi5 ve g5 i ciddi anlamda değerlendireceğim
V10 şekil telefon evet bende beğeniyorum çok iyi kamerası var ama o işlemci ve o batarya sıkıntı G5 çok daha mantıklı

hi-guys

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Mi 5 alın geçin. Artan paraya da iyi bir kulaklık alınabilir.

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738

G5 öneririm.

İthalatçı garanti olayını pek takılma dezavantajından fazla avantajı var!

mint0n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
G5 öneririm.

İthalatçı garanti olayını pek takılma dezavantajından fazla avantajı var!
Elektronikte açıkçası pek içime sinmiyor , ithalatçı garantisi ne kadar güvenilir olabilir hiç bir fikrim yok , o yüzden biraz soğuk geliyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Mi5 i biraz inceledim , sar değeri yüksek olduğu için biraz uzak durdum. Telefonla sürekli konuşan birisiyim o yüzden sağlıklı gelmiyor.

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Elektronikte açıkçası pek içime sinmiyor , ithalatçı garantisi ne kadar güvenilir olabilir hiç bir fikrim yok , o yüzden biraz soğuk geliyor.

Hocam bu konularda yeterince tecrübem var.

İki önemli avantajı var

Birincisi malumun fiyat
İkincisi ise KVK, GENPA , TELESERVİCE gibi servislerde olan yoğunluğun olmaması.

Bu sebeple genellikle kusursuz hizmet alırsın

mint0n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam bu konularda yeterince tecrübem var.

İki önemli avantajı var

Birincisi malumun fiyat
İkincisi ise KVK, GENPA , TELESERVİCE gibi servislerde olan yoğunluğun olmaması.

Bu sebeple genellikle kusursuz hizmet alırsın
Anladım, fakat beni kaygılandıran kısım şu: sonuçta telefonun tamiri ithalatçı firmanın insiyatifinde. Yani işine gelirse ya da yapmak isterse yapar gibi bir imaj yok mu sizce de ?

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Anladım, fakat beni kaygılandıran kısım şu: sonuçta telefonun tamiri ithalatçı firmanın insiyatifinde. Yani işine gelirse ya da yapmak isterse yapar gibi bir imaj yok mu sizce de ?

Kesinlikle hayır. Bu , her şeyden önce yasalar dahilinde yapılan bir şey.
Bu konuda tüketici hakkı var. Tüketici hiçbir zaman mağdur bırakılamaz.

Paralel ithalat bizim ülkemizde yanlış anlaşılıyor.
Kimi diyor cihaz hatalı kimi diyor bakmıyorlar kimi diyor şöyle böyle.

Hepsi şehir efsanesin. Cihaz aynı cihaz ilgilenme aynen diğerlerinde olduğu gibi hatta daha fazla.

Ben her zaman öneririm paralel ithalatı

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Kesinlikle hayır. Bu , her şeyden önce yasalar dahilinde yapılan bir şey.
Bu konuda tüketici hakkı var. Tüketici hiçbir zaman mağdur bırakılamaz.

Paralel ithalat bizim ülkemizde yanlış anlaşılıyor.
Kimi diyor cihaz hatalı kimi diyor bakmıyorlar kimi diyor şöyle böyle.

Hepsi şehir efsanesin. Cihaz aynı cihaz ilgilenme aynen diğerlerinde olduğu gibi hatta daha fazla.

Ben her zaman öneririm paralel ithalatı
Ona da sınırlama getirildi.:(
Artık 45euro ve üstü değil 30euro ve üstüne vergi geldi.

Reaksiyon puanı
2,554
Lg g5 bu fiyatlara en iyisi lgyide severim ben kendime de alırdım.

Mustafa1982

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
K&K servisisine gidip de kullanıcı hatası denilmeyen bir cihaza henüz rastlamadım. Yok onun garantisi Yok Bunun garantisi diye fazladan para vermeyin. Zamanında x elektronikten X elektronik garantili telefon almıştım. Muhtemelen benim hatam yüzünden tam 22 ay Sonra telefon arıza verdi. Adettendir her servis yapar yazılım yüklediler ilkinde. 2.de batarya değişti. 3. De ne değişti anlamadım ama sorun devam ediyordu. Dedim Tüketici haklarıma binaen değişim istiyorum. Açıkcası iade de isteyebilirdim de yüzüm tutmadı. Neyse değiştirdiler Telefonu. Daha da hiç bozulmadı. Modası geçti arşive kaldırdım. Gel gelelim Meşhur KAKA garantisine. Zamanında KAKA garantili bir telefon aldım. Telefonun iki hafta sonra ekranı gitmeye başladı. Götürdüm KAKA servisine dedim ki gösterin marifetinizi. Öyle bana yedek telefon felan vermediler. Pahalı bir telefon almış olmama rağmen. Bir hafta sonra arayıp içindeki konnektörü kırmışsınız dediler. :)) baya metal bir parça çıkarıp kasaya yapıştırdılar bir de. Ya dedim bu ekranda çiziği bırak nokta iz bile yok. Pırıl pırıl. Ben bu ekranı kırmadan veya bir iz yapmadan alttaki konnektörü nasıl kırayım. O zamanlar Gorilla class felan yok. Zaten Çatlatmışsınız dedi vs. Resimlerini istedim, yok tabii öyle bişiy. Velhasılı kelam üretim hatasını bana yüklediler. 20 lira gibi bir servis ücreti de istediler utanmadan. Orda tepem attı. Bakırköy şubesinde verdim veriştirdim. Baya bi ağır da konuştum. Neyse Tüketici mahkemesiyle uğraşacak vaktim yoktu o aralar. Öyle kaldı. Yani KAKA garantisi felan aldanmayın. Çin malı telefon da almayın. En azından karşınızda azarlayabileceğiniz bir muhattap olsun. Stresinizi atarsınız hiç olmazsa.
K&K servisisine gidip de kullanıcı hatası denilmeyen bir cihaza henüz rastlamadım. Yok onun garantisi Yok Bunun garantisi diye fazladan para vermeyin. Zamanında x elektronikten X elektronik garantili telefon almıştım. Muhtemelen benim hatam yüzünden tam 22 ay Sonra telefon arıza verdi. Adettendir her servis yapar yazılım yüklediler ilkinde. 2.de batarya değişti. 3. De ne değişti anlamadım ama sorun devam ediyordu. Dedim Tüketici haklarıma binaen değişim istiyorum. Açıkcası iade de isteyebilirdim de yüzüm tutmadı. Neyse değiştirdiler Telefonu. Daha da hiç bozulmadı. Modası geçti arşive kaldırdım. Gel gelelim Meşhur KAKA garantisine. Zamanında KAKA garantili bir telefon aldım. Telefonun iki hafta sonra ekranı gitmeye başladı. Götürdüm KAKA servisine dedim ki gösterin marifetinizi. Öyle bana yedek telefon felan vermediler. Pahalı bir telefon almış olmama rağmen. Bir hafta sonra arayıp içindeki konnektörü kırmışsınız dediler. :)) baya metal bir parça çıkarıp kasaya yapıştırdılar bir de. Ya dedim bu ekranda çiziği bırak nokta iz bile yok. Pırıl pırıl. Ben bu ekranı kırmadan veya bir iz yapmadan alttaki konnektörü nasıl kırayım. O zamanlar Gorilla class felan yok. Zaten Çatlatmışsınız dedi vs. Resimlerini istedim, yok tabii öyle bişiy. Velhasılı kelam üretim hatasını bana yüklediler. 20 lira gibi bir servis ücreti de istediler utanmadan. Orda tepem attı. Bakırköy şubesinde verdim veriştirdim. Baya bi ağır da konuştum. Neyse Tüketici mahkemesiyle uğraşacak vaktim yoktu o aralar. Öyle kaldı. Yani KAKA garantisi felan aldanmayın. Çin malı telefon da almayın. En azından karşınızda azarlayabileceğiniz bir muhattap olsun. Stresinizi atarsınız hiç olmazsa.
Yazmayı unuttum adamlar arbedede benden 20 lirayı almadı bile. Telefonu da teslim aldım imza fln atmadan. Muhtemelen bilinçli yaptılar. Zaten Türkiye'de en çok telefon satan o firma 3-5 ay sonra battı. Yokia :) Sakın almayın. Can çıkar huy çıkmaz. O zaman KAKA servisindeki İnsanların hepsinin elinde istisnasız Yokia Telefon vardı. İsimleri Sansürlüyorum çünkü bu kan emicilerden herşey beklenir. Olayı kısaca özetleyip bağlayayım. Burada Yokia ve KAKA ortaklaşa beni zarara uğrattı. Minareyi Yokia çalarken kılıfını KAKA şirketi hazırladı. Ben de Son iki telefonumu yurtdışından aldım. Birini ben aldım hâlâ taş gibi 4s , birini de arkadaşım getirdi Amerika'lardan 6s . Sıfır sıkıntı. Biraz uzatıyorum ama size garanti konusunda bişiy daha diyeyim. Zaten onlara ait olabilecek veya onların kabulleneceği bir hatanın bedelini Telefonu satarken sizden alıyorlar. 5 kişiden birinin Telefonu hatalı olsa o beş kişinin verdiği parayla o telefonu tamir ediyorlar. Yani sayılar yerine göre değişebilir fakat bir tür sigorta düzeni var. Olayı bağlayamadım tam ama anlayacak olan anlamıştır. :)

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271

Mi5 i biraz inceledim , sar değeri yüksek olduğu için biraz uzak durdum. Telefonla sürekli konuşan birisiyim o yüzden sağlıklı gelmiyor.
Bu sar değerini neden bu kadar çok takıyorsunuz anlamıyorum bazı insanlar bayağı takıyor madem takıyorlar alışveriş merkezlerine girmeyin oradaki radyasyon WiFi akımı çok çok fazla evde televizyon bulundurmayın :)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Yanlış yerden incelemişsimiz. Mi5'in SAR değeri yüksek değil.

mint0n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ona da sınırlama getirildi.:(
Artık 45euro ve üstü değil 30euro ve üstüne vergi geldi.
Anladım. Yorumunuz için teşekkürler bir nebze de olsa içim rahatladı :)
Yanlış yerden incelemişsimiz. Mi5'in SAR değeri yüksek değil.
Bir kaç kaynaktan teyit ettim. Yüksek olma sınırınız nedir bilmiyorum ama 1.40'ın üzerinde :)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327

Bir kaç kaynaktan teyit ettim. Yüksek olma sınırınız nedir bilmiyorum ama 1.40'ın üzerinde :)
Senin baktığın hangi kaynak bilmiyorum ama benim baktığım yerde de 1'in altında. :)

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612

Önemli değil.

M. Samet

Doçent
Reaksiyon puanı
91

1.40 çok değil. iPhone'lar 1.10'a dayandı. Radyasyonu bu kadar takmayın. Çevrenizdeki her şey radyasyon yayıyor. Siz bile.