Bir Süre Samsung Galaxy J7 Kullanıyorum Merak Ettikleriniz

Bu konuyu okuyanlar

Baytufekci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamın aleyküm arkadaşlar kendi telefonum HTC one m8 i servise yolladığım için gelene kadar samsung galaxy j7 kullanacağım merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz.

Biraz kendi tecrübelerimden bahsedeyim.

Öncelikle arka kamerası gün ışığında cidden çok iyi iş çıkarıyor. Samsung son 1.5 2 senedir çıkardığı telefonlarında kamera da çok iyi yere zaten gelmişti ama bunun bu fiyat segmentinde de iyi olduğunu görmek sevindirdi. Cihaz şuan 5.1.1 , touchwiz ara yüzü kullanan orta seviyede bir telefon için oldukça akıcı. ekran 5.5 inc HD özellikle parlaklığının seviyesi çok iyi güneş altında rahat rahat görülebiliyor. Benim hissettiğim en büyük eksiklik bildirim ışığı oldu HTC de baya alışmıştım burada olmaması ve titreşiminin cidden çok az hissedilmesinden dolayı üzdü. Ve en sevdiğim özelliği şarj gün boyu ekran parlaklığı açık 3G de kullanıyorum instagram, snapchat, whatsapp çok yoğun kullandığım programlar sabah 8 de çıkıyorum akşam ortalama 6 7 gibi evde oluyorum ve şarjım genelde 30 35 da oluyor m8 i güç tasarrufunda kullanıyordum öğlen 3 4 gibi 25 e falan düşüyordu. Ve hızlı şarj özelliği var mı bilmiyorum ama samsung galaxy s5 şarj aletini kullanıyorum ve çok hızlı şarj oluyor. Ön kamera da her ne kadar kullanmasam da flaş var bu bir artı sayılabilir ön kamera da arkadaki gibi gün ışığında iyi performans veriyor ama karanlık veya loş bir ortama geçtiğiniz de fotoğraflarda noise görüyorsunuz.

Biraz da canımı sıkan durumlardan bahsedeyim çok uygulama açıkken bir oyun açtığınız da gayet rahat gibi açılıyor kasma yok sonra pat biden durduruldu hatası bazende oyunu veya o anda kullandığınız programı değil arka plandaki bir uygulama için durduruldu hatası geliyor. Bu başıma bir kaç kez geldi ve cidden can sıkıcı bir durum. Bunun 1.5 GB ram olmasından kaynaklandığını düşünüyorum ram miktarı 2 GB olsa fiyatına göre kusursuz olabilirmiş.

Evet arkadaşlar şimdilik aklıma gelenler bunlar sizinde aklınız da bir soru varsa sorarsanız sevirinim iyi akşamlar.