Bir Öğrenci Yaz Tatilini Nasıl Geçirmeli?

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
09-06-2017 - 003.jpg

Arkadaşlar merhaba

Bildiği her şeyi İnternetten öğrenen biri olarak, sizce şu anda tatile girmiş bir öğrenci internet üzerinden neler öğrenmeli?

Öncelik dil mi olmalı, bir programlama dili mi? Yazılım mı? Web tasarım mı?

Tartışalım. :)

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Linux öğrenilebilir bence eğer ilgi yoksa HTML ile başlamak iyi olacaktır diye düşünüyorum :)

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Bence dil olmalı sebeb ise kaynakların yabancı dilde daha fazla olması kaynağın fazla ise programlamada yazılımda rahatca öğrenirsin

Alnair Alsad

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Dışarı çıksın hava alsın biraz. Diğer açıdan da ilgi alanına göre ne seçerse o tabi ki...

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Ekli dosyayı görüntüle 24091

Arkadaşlar merhaba

Bildiği her şeyi İnternetten öğrenen biri olarak, sizce şu anda tatile girmiş bir öğrenci internet üzerinden neler öğrenmeli?

Öncelik dil mi olmalı, bir programlama dili mi? Yazılım mı? Web tasarım mı?

Tartışalım. :)

Dil ;)

Dil ve dilin mantığını öğrenmeden yazılıma giriş yapılamadığı gibi aynı şekilde tasarımda da eksiklik hissedip acaba dil den mi başlasaydım sorusu kafa kurcalar durur.

Web tasarım sadece görsel efektlerden kurulu olmadığı içşn yine dil baskın gelir.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

bende arkadaşlarıma katılıyorum. Kesinlikle ingilizce.

Saygılar

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
İngilizce derken :confused:

Dilden kasıt lisan olan dil değil, Programlama ve yazılım dilleri ;)

Haklısınız ama yine de ingilizce şart. Herhangi bir yazılım dilindeki ana kaynakları anlayabilmesi için ingilice de "dil" olarak şart ve herhangi bir programlama "dil" 'i de yazılım öğrenmesi için şart. :)

Saygılar

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Haklısınız ama yine de ingilizce şart. Herhangi bir yazılım dilindeki ana kaynakları anlayabilmesi için ingilice de "dil" olarak şart ve herhangi bir programlama "dil" 'i de yazılım öğrenmesi için şart. :)

Saygılar

Kısmen doğru ama şart değil.
Çünkü dil öğrenilirken neyin ne anlama geldiğini işlevini vs bilmeden öğrenmiş olmuyorsunuz.

Öğrenmek iyi olurmu her açıdan iyi olur sadece yazılımsal olarak değil genel olarak çok faydalı olur.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Kısmen doğru ama şart değil.
Çünkü dil öğrenilirken neyin ne anlama geldiğini işlevini vs bilmeden öğrenmiş olmuyorsunuz.

Öğrenmek iyi olurmu her açıdan iyi olur sadece yazılımsal olarak değil genel olarak çok faydalı olur.

Herkesin görüşü farklı tabii ki. Ben şart olduğunu düşünenlerdenim. Dünyadaki ortak dil ingilizce birincisi. İkincisi neredeyse bütün kaynakların ortak dili de ingilizce veya ingilizce çevirisi var. Türkçe bulamadığınız bir kaynağı (programlama için konuşuyorum) mutlaka ingilizce olarak çok geniş bir yelpazede bulabilirsiniz.

Kısmen yazmışsınız. Kabul etseniz de ingilizce kaynaklar daha fazla ve temeli de ingilizce, etmesenizde. Programlama dışındakiler için birşey diyemeyeceğim. Bu yüzden kısmen yazdığınıza burada katılıyorum. :)

Saygılar.