Bir insan normalde günde 2 LT su içer. Ben 4-5 L içiyorum birşey olur mu?

Bu konuyu okuyanlar

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Su içmek çok faydalıdır ama her şey de olduğu gibi çoğu zarardır. 2,5-3 litre içerseniz çok daha iyi olur.

Mxns

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Suyun sertliğine göre boşa içiyorsundur.
Vucut pH değeri yüksek su isterken sen sürekli düşük pH lı su içersin. Buna rağmen yeterince su metabolizmada çözücü olarak etkli olmaz. Bu yüzden gereğinde fazla susuyor olabilirsin.

Durgun su, yani uzun süre sabit sıcaklıkta beklemiş su vucudu daha çok yorar.
Suyu buzluğa atıp çözdürün öyle için daha diri ve kristal yapıda faydalı olur.
pH yükseltmek için içine karbonat katabilirsin.
Fazla su erken yaşlandırabilir. İdeal sertlikte suyu orta karar içmek yeterlidir.

Yaz aylarında zaten tüketim artar. Boy kilo kan değerine kadar oran değişecektir.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Suyun sertliğine göre boşa içiyorsundur.
Vucut pH değeri yüksek su isterken sen sürekli düşük pH lı su içersin. Buna rağmen yeterince su metabolizmada çözücü olarak etkli olmaz. Bu yüzden gereğinde fazla susuyor olabilirsin.

Durgun su, yani uzun süre sabit sıcaklıkta beklemiş su vucudu daha çok yorar.
Suyu buzluğa atıp çözdürün öyle için daha diri ve kristal yapıda faydalı olur.
pH yükseltmek için içine karbonat katabilirsin.
Fazla su erken yaşlandırabilir. İdeal sertlikte suyu orta karar içmek yeterlidir.

Yaz aylarında zaten tüketim artar. Boy kilo kan değerine kadar oran değişecektir.

Brita ile musluk suyu filtreleyip içiyorum ?

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
2 litre iyidir lıkır lıkır iç

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
2 litre içince günde en az 20 defa lavaboya giriyorum, bu yüzden fazla su içmiyorum.

XxxJabbarTR

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Dostum fazla birşey olmaz ama her seyin fazlasi zarardir...aniden fazla su icmeye calisirsan bas donmesi ve bas agrisi olabilir eger sporcuysan fazla birsay olmaz gunluk 2 lt yeterlidir bence...

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Dostum fazla birşey olmaz ama her seyin fazlasi zarardir...aniden fazla su icmeye calisirsan bas donmesi ve bas agrisi olabilir eger sporcuysan fazla birsay olmaz gunluk 2 lt yeterlidir bence...

Düzenli günde en az 3km bisiklet sürüyorum

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
keşke bende o kadar su içsem ne yapsam da zar zor 2,5lt kadar çıkabiliyorum o da çoğu zaman olmuyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bir tavsiyen falan var mı?

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
keşke bende o kadar su içsem ne yapsam da zar zor 2,5lt kadar çıkabiliyorum o da çoğu zaman olmuyor.

bir tavsiyen falan var mı?

neden o kadar su içmek istiyorsun ki, böbrekleri yoruyor. çok su içmek istiyorsan koş bisiklet falan sür

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
neden o kadar su içmek istiyorsun ki, böbrekleri yoruyor. çok su içmek istiyorsan koş bisiklet falan sür
Az su tükettiğimi düşünüyorum günde 1 litre içiyorum ve içmiyorum, bunun farkında olup dediğin gibi aktivite yaptığımda max 2.5lt çıkıyorum. Ben normal olarak su tüketimimi arttırmaya çalışıyorum.

Mfci

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Su içmek insan sağlığı açısından iyidir.Fakat her şeyin kararı diye de bir söz vardır.Suyu gerektiğinden fazla içmeniz böbreklerinizi yoracaktır.Günlük ortalama su tüketimi 2.5 lt olabilir fakat bu sizin yaptığınız sporlar ya da ilgilendiğiniz mesleğe göre farklılık gösterecektir.

İyi Forumlar..

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Az su tükettiğimi düşünüyorum günde 1 litre içiyorum ve içmiyorum, bunun farkında olup dediğin gibi aktivite yaptığımda max 2.5lt çıkıyorum. Ben normal olarak su tüketimimi arttırmaya çalışıyorum.

yemekleri tuzlu yiyin. tuzlu yiyecekler yiyin.

ama tuzu kaçırmayın fazla tuz da damar tıkar

Mxns

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Günlük tuz ihtiyacı 7Gr olması lazım. Daha fazla tükettiğimiz için herkes kilolu göbekli veya ödemli vucut su ve yağ tutuyor.
Zaten ekmekten zeytine tuz içeriyor pek çok şey. Tadına bakmadan tuz katanların damak tadı tuzluya alışmış mesela. Bana gayet lezzetli gelirken. Tuzu yok bunun diyenler görünce üzülüyorum.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Günlük tuz ihtiyacı 7Gr olması lazım. Daha fazla tükettiğimiz için herkes kilolu göbekli veya ödemli vucut su ve yağ tutuyor.
Zaten ekmekten zeytine tuz içeriyor pek çok şey. Tadına bakmadan tuz katanların damak tadı tuzluya alışmış mesela. Bana gayet lezzetli gelirken. Tuzu yok bunun diyenler görünce üzülüyorum.
Üzüldüğün insanlardanım tuzsuz asla yemeğin tadını alamıyorum.