Bir g/ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi

Bu konuyu okuyanlar

Kemal44

Asistan
Reaksiyon puanı
1
4 gb lik bi hafıza kartı aldım.şarkı atmak için pc ye taktım ve bu bir g/ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi uyarıyı yapıyor. netten baktıgım hiç bir sey yardımcı olmadı.acaba yardım edebilecek birisi var mı? tşk.:clover:

yardım edecek yok mu?

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Şunu denedin mi?

Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi.

ReadProcessMemory veya WriteProcessMemory isteğinin sadece bir parçası tamamlandı

Yöntem 1: CD sürücünüz için IDE Kanalı Özellikleri'nde aktarım modunu değiştirme
Başlat'ı tıklatın, Bilgisayarım'ı sağ tıklatın ve sonra Yönet'i tıklatın.
Bilgisayar Yönetimi (Yerel) altında, Aygıt Yönetimi'ni tıklatın.
Sağ tarafta, IDE ATA/ATAPI denetleyiciler öğesini genişletin.
CD sürücünüzün bağlı olduğu kanalı sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın. Genellikle bu kanal İkincil IDE Kanalı'dır.
Gelişmiş Ayarlar sekmesinde, CD sürücünüzü temsil eden aygıtın Aktarım Modu kutusunda Salt PIO'yu tıklatın. Genellikle bu aygıt Aygıt 1'dir. Sonra Tamam'ı tıklatın.
İkincil IDE kanal aygıtı 1 için aktarım modunu değiştirdikten sonra sorun çözülmezse, CD sürücünüzün konumu bu olmayabilir. Aktarım modunu yeniden DMA kullanılabiliyorsa olarak değiştirmek için aynı yordamı kullanın. Sonra, sorun çözülünceye kadar IDE aygıtlarının aktarım modunu aşağıdaki sırayla değiştirmek için bu adımları yineleyin:
Birincil IDE kanalı, aygıt 1
İkincil IDE kanalı, aygıt 0
Not Birincil IDE kanalı, aygıt 1 önyükleme diskinize bağlıdır. Bu genellikle, işletim sisteminizi içeren sabit disktir.

Alıntı:
kaynak: microsoft

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
kart okuyucuna başka bir kart taktın mı cihaz arızalı gibi görünüyor çünkü genel de bu durum usb portundan fazla akım çektiğinde meydana gelir kısa devre gibi arızalar buna sebep verir :)

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Bence bir İnternet kafeye git orada bir bilgisayarda dene. Eğer aynı hatayı verirse hafıza kartı sorunlu hemen değiştir; ama aynı hatayı vermezse bilgisayarınla ilgili bir durum.

Kemal44

Asistan
Reaksiyon puanı
1
diğer hafıza kartlrı oluyor. aynı pcde. bende sans yok anasını satiim

Edirneli

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Birde bu şekilde deneyin bakalım

başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırın

İkinci yöntem tıklayın detaylı bir şekilde yazılmış.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm beyler benim bilgisayarda Windows 8 yüklü ve g/ç hatası veriyor flaşı okumuyor nasıl yapabilirim bilen yardım etsin acil lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende ise setup işlemi sarısında aynı G/Ç hatasını veriyo yardım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sorunun çözümü için güç kaynağından gelen kablo direkt olarak sorun olan harddiske takılmalıdır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Birde bu şekilde deneyin bakalım

başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırın

İkinci yöntem tıklayın detaylı bir şekilde yazılmış.

chkdsk komutunda şu hatayı verdi uygulama düzgün olarak başlatılamadı (0xc0000022). Uygulamayı sonlandırmak için Tamam düğmesini tıklatın.

lawabender

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4 gb lik bi hafıza kartı aldım.şarkı atmak için pc ye taktım ve bu bir g/ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi uyarıyı yapıyor. netten baktıgım hiç bir sey yardımcı olmadı.acaba yardım edebilecek birisi var mı? tşk.:clover:

yardım edecek yok mu?

Bende Harry Potter and Deathly Hallow Part 2 oyununu yüklerken Microsoft Visual C++2008 update inde Error 997 sorunuyla karşılaştım. Microsoft un sitesindeki şu formülasyonla sorunu çözdüm. İnşallah işine yarar kardeşim. Sadece bu yüzden foruma üye oldum. ÇÖZÜM :
Bilgisayarıma gir ve üstteki boşluğa şu kısmı yapıştır ve enter a bas. C:\ProgramData\Microsoft\Crypto\RSA orada S-1-5-18 adlı klasörün ismini S-1-5-18_old şeklinde değiştir.
geçmiş olsun... :D

serseri9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
G/Ç aygıt hatası usb ile bilgisayara takılan harici harddisk veya flaş disklerde görülen donanım hatasıdır. Böyle bir hata ile karşılaştığınız zaman takılan cihazda problem var demektir. Bu durumda cihazı açmak için zorlamamalısınız. Arızaya düşen cihaza daha fazla bozulabilir. G/Ç hatası veren cihazlardan veriler farklı yöntemler ile alınabilir. Saraç bilişim olarak bu tür cihaz içindeki verileri laboratuvar ortamında özel cihazlar kullanarak alabiliyoruz. Gelen cihazlara analiz işlemi yapıyoruz. Ücretsiz olarak yaptığımız bu analiz işlemi sonunda cihazın durumu fiyat ve süreçle ilgili bilgi veriyoruz. Daha fazla bilgi için 0312 431 01 44 Acil 0533 607 43 45 www.ankaraverikurtarma.com