''Bir Değil Çok Yldız Alacağım''

Bu konuyu okuyanlar

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Demir: Bu sene de yıldız alacağım diyorsunuz yanlış mı anladım?.. Orman: Alacağım tabii... Bir değil çok yıldız alacağım... Bunun için ince eleyip sık dokuyoruz... Hedefimiz elbette şampiyonluk

Gündem yoğun, teknik direktör, stat, kongre v.s... Başkana kırmızı çizgileri olup olmadığını sorarak başlıyorum. "Ne istiyorsan sorabilirsin, hiçbir kırmızı çizgi yok" diyor. Geniş başlayıp geniş geniş devam ediyoruz anlayacağınız. İşte Fikret Orman röportajı: Stat sorularıyla başlıyorum:

Stat kaç kişilik olacak?

42 bin kişilik.

Kaç loca olacak?

144 locamız olacak.

Çarşı nerede duracak?

Onların yeri belli. Harika bir yerleri olacak.

Çarşı için bir ayrıcalık yapılacak mı?

Yapıldı bile, o bölüme loca yok.

Yani deyim yerindeyse Beşiktaş'ın kalbi Çarşı'nın oldu!

"Her yer Beşiktaş'ın kalbi ama orada bir bütünlük olması önemli!

Dünyanın en değerli sekizon yerinden biri burası. Bir gün bu stadın tapularını alma durumuna gelebilecek misiniz?

Burası bize göre dünyanın en değerli yeri. Önce stadımızı yapalım, çünkü stadın yatırımını biz yapıyoruz, geri kalan her şeyi daha sonra düşünmeliyiz.

PARAYI ÇÖPE ATMAYIZ

Stat yapıldıktan sonraki sezondan bahsediyorum, o zaman da feda muhabbetleri olur mu yoksa tribünleri dolduracak birkaç yıldız alınacak mı?

Bu sene de çok önemli yıldız ve yıldız adayları transferlerimiz var. Sadece yıldız almakla her şey olmuyor!"

Tamam da bu sene de yıldız alacağım diyorsunuz yanlış mı anladım?

Alacağım tabii.

En azından bir yıldız alacaksınız yani?

Bir değil çok yıldız alacağım. Şunu söyleyeceğim transferi yaptığınızda ilk gün büyük başkan olursunuz ama sonra sahada performans alamazsanız

Beşiktaş'ın paralarını çöpe atmış olursunuz. Biz bunun için ince eleyip sık dokuyoruz."

150 MİLYON DOLARLIK BÜTÇE

Başkan, "Ben görev süremde bir Avrupa Kupası kaldırmak istiyorum" dediniz. Gözlerinize baktım, gerçekten inanıyordunuz...

İnanarak söyledim, inanıyordum, inanıyorum! Stat yapıldıktan sonra 120 belki 150 milyon dolarlık bütçemiz olacak. Bu avantajlarımız varken neden olmasın diye soruyorum. Arkama baktığımda böyle bir şey bırakmak istiyorum.

Son olarak önümüzdeki sezonun hedefini sorup bitirelim isterseniz...

Beşiktaş başkanının şampiyonluk dışında bir şey hedeflemesi mümkün müdür. Elbette hedefimiz şampiyonluktur.

SAMET HOCAYI ASLA NİHAT'LA AYNI KEFEYE KOYMAM...

Aybaba'nın giderken sergilediği tavır sizi rahatsız etti mi?

Hayır! Asla rahatsız etmedi. Samet Aybaba Beşiktaş'ın zor gününde görev almış ve başarılı bir sezon geçirmiştir! Tabi şunu da söyleyelim Samet hocayı bir yerden transfer etmedik. Sanırım iki yıldır çalışmıyordu ama biz teklif yaptığımızda ben bu işe varım dedi.

Samet hoca Beşiktaş'ın çocuğu, bu konumda biriyle yaşanacak sorunlar bundan sonra Beşiktaş'ın çocuğu tanımına uyanların göreve gelmesini zorlaştırır mı? Mesala Nihat örneği var.

Biz Nihat'la mahkemelik olmadık, o Beşiktaş'ı dava etti. Samet hocayı asla Nihat'la aynı kefeye koymam. Samet hoca Beşiktaş'a hizmetler yapmıştır. Gelirken güzel geldi, gidişinin de güzel olmasını umuyorum. Böyle olmalı ki, kapı kapanmasın!"

F.BAHÇE DOSTÇA DAVRANDI

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın daveti sanırım sizi mutlu etmiştir?

Fenerbahçe, Beşiktaş'la alakalı her konuda dostça davranmıştır. Öte yandan her dostumuzdan aynı tavrı görmedik...
Sanırım burada Galatasaray'a gönderme yapıyorsunuz?" diyorum, başkan gözleriyle onaylayıp anlatmaya devam ediyor ve bakışları da sertleşiyor; "Biz komşuyuz ve Beşiktaş'ın evi yıkılmaktadır. Evi yıkılırken bir eve ihtiyacı vardır. Dostluk lafla olmaz.

KULÜBE VERDİĞİMİZ BORÇTUR

Geldiğiniz dönemde şartlar gerçekten ağırdı, ilk gün masaya oturduğunuzda karşılaştığınız manzarayı tanımlar mısınız?

Çok korkutucu bir tabloydu! Bugünkü aklım olsa, aday olmazdım! Biz o sorunları arkadaşlarımla birlikte nasıl çözdük, geriye bakınca ben de şaşırıyorum.!

Bu arada para da verdiniz 25 milyon TL kadar...

Evet ama bunları konuşmak istemiyorum, sonucunda bunlar borçtur.

GÖZLERİNDE MUTLULUK OKUNUYORDU

Büyük kulüplerin başkanlık koltuğuna oturan kişiler hem müthiş bir gücü arkalarına alırlar, hem de herkesin hedefi olurlar. Beşiktaş nasıl bir güçtür, bunu nasıl tanımlarsınız?

Çok büyük bir güç Beşiktaş. Bir anektod anlatayım; Kayseri'ye gittim. Beşiktaş, Kayseri maçı var. Sayın Cumhurbaşkanımız da Kayseri'deydi, havaalanında karşılaştık. Beni gördüğünde Sayın Cumhurbaşkanımızın gözlerinin içinde mutluluk okunuyordu. O mutluluk benim şahsımla alakalı değildi Beşiktaş başkanını görmekle alakalıydı.

PROFESYONELLİĞİN RENGİ OLMAZ

Bazı profesyonellerinizin F.Bahçe ya da G.Saray kökenli olması sizi rahatsız ediyor mu? Mesela Önder Özen kararına tepki var...

Gündüz Kılıç G.Saraylı'dır ama Beşiktaş'ta da çok sevilmiştir. Stankoviç F.Bahçe'yi şampiyon yapmış gelip aynı başarıyı Beşiktaş'ta yaşamıştır. Lucescu G.Saray'dan gelip Beşiktaş'ta şampiyonluk yaşamıştır. Bizi şampiyon yapan Daum F.Bahçe'ye gitmiştir. Profesyonelliğin rengi olmaz. Kaldı ki Önder Bey, Fenerbahçeli değil. Fenerbahçe'de yani değerli bir kulübümüzde görev yapmıştır."

Kaynak
Kaynagın Kaynagı
Kaynagın Kaynagının Kaynagı :D

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
başkan yıldız değil iş yapacak adam istiyoruz adam gibi cıkacak topunu oynayacak artis istemiyoruz....

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Yıldız mıldız alamaz bu adam. O kapasite yok çünkü. Zaten bu sene yıldız oyuncu gelmez. Ne teknik direktör var ne stat var..

TheDestroyer35

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Başkana güveniyorum.Herkesin hataları olacaktır elbette ama zamanla gidereceğini düşünüyorum.

En zor zamanımızda herkes kaçarken Fikret Orman çıktı dimdik ortaya.Şimdi kimse çıkmasın ortaya ben adayım,ben şöyle yapıcam böyle yapıcam diye...

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
En zor zamanda Fikret Orman çıktı diye bir şey yok. Pek çok aday vardı. Serdal Adalı da başkan adaylarından biriydi ama Süleyman Seba Fikret Orman'ı işaret etti. O işaretten sonra da Serdal Adalı adaylıktan çekildi.

Fikret Orman ateşten gömlek giymiş çok çalışmış ve işleri rayına oturtmuştur. Hakkı ödenmez ki iyice beyazlayan saçlarından bunu görebiliyoruz. Ama vizyon lazım. O da pek yok gibi. Nasıl olacak bilmiyorum.