Bios'u güncellendikten sonra performans düşüşü

Bu konuyu okuyanlar

xx1905xx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Öncelikle selamlar,sorunum şu ki bios'u guncelledikten sonra oyunlarda neredeyse %50 ye kadar performans düştü; 120 130 fps aldığım oyunda 70 80 fps'e kadar düştü ayrıca sık olarak drop yiyorum,bunu nasıl düzeltebilirim?Ayrıca eski sürümü yüklemeyi düşündüm ama bir önceki sürümü bilmiyorum bunu öğrenmenin bir yolu var mıdır?
Teşekkürler.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Öncelikle selamlar,sorunum şu ki bios'u guncelledikten sonra oyunlarda neredeyse %50 ye kadar performans düştü; 120 130 fps aldığım oyunda 70 80 fps'e kadar düştü ayrıca sık olarak drop yiyorum,bunu nasıl düzeltebilirim?Ayrıca eski sürümü yüklemeyi düşündüm ama bir önceki sürümü bilmiyorum bunu öğrenmenin bir yolu var mıdır?
Teşekkürler.
BIOS ayarların sıfırlandıysa olabilir. XMP ayarını kontrol edin BIOS'tan.

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Git bios eski yükleyiniz çok dikkat etiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asus N580GD olarak geçiyor ana sitesinde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dizüstü kullanıyorum sanırım bu ayarlar mevcut değil

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Teşekkürler.
@EFI Shell hocamın dediği gibi BIOS ayarları ile ilgili bir durum olabilir, RAM veya işlemci için hız aşırtma yaptınız mı?

xx1905xx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
@EFI Shell hocamın dediği gibi BIOS ayarları ile ilgili bir durum olabilir, RAM veya işlemci için hız aşırtma yaptınız mı?
Sadece güncellemeden önce monitör için hz aşırtması yapmıştım ama performansa bir etkisi olmamıştı şuan eski haline getirdim ama bir değişiklik yaratmadı

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Sadece güncellemeden önce monitör için hz aşırtması yapmıştım ama performansa bir etkisi olmamıştı şuan eski haline getirdim ama bir değişiklik yaratmadı
Tekrar bir önceki sürüme dönmeyi dener misiniz? Sorunun sürümden kaynaklanıp kaynaklanmadığını ancak bu şekilde öğrenebiliriz.

xx1905xx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ben de aynısını düşünüyorum ama eski sürümü tam olarak bilmiyorum bu bilgiye kayıtlardan vb nereden ulaşabilirim
Tekrar bir önceki sürüme dönmeyi dener misiniz? Sorunun sürümden kaynaklanıp kaynaklanmadığını ancak bu şekilde öğrenebiliriz.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Sistem performansı yeni yüklediğiniz bios sürümünde optimize edilmiş. Sorun karşılaşıldı ise o yüzden performans kısması yapmış olabilirler.

İzin verirse eski versiyonları yükleyin

Burada diğer versiyonlarda var

xx1905xx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Version 301 deneyin.
Sistem performansı yeni yüklediğiniz bios sürümünde optimize edilmiş. Sorun karşılaşıldı ise o yüzden performans kısması yapmış olabilirler.

İzin verirse eski versiyonları yükleyin

Burada diğer versiyonlarda var

Evet sorunum 301 versiyonunu yüklemem ile halloldu;hatta daha iyi bile oldu diyebilirim,yardımcı olan herkese teşekkürler.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Bioslarda eski versiyon yüklemek zordur şahsen tavsiye de etmem.
Onun yerine varsayılan ayarları geri yükleyin elektriği kesip pili çıkartın 5-10 dakika pilsiz ve güçsüz kalsın.
Sonra tekrar çalıştırın ekran kartı irq adresini başka bir donanımla örnek usb gibi paylaşıyorsa bu tarz sorunlara neden olabilir. varsayılan ayarları geri yüklediğinizde düzelme ihtimali var, düzelmezse eski biosu yüklersiniz.