Bios yardım

Bu konuyu okuyanlar

askmilitani38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mrb arakadaşlar benim sorunum bios ayrlarında değişiklik yapamadığım için önceden konmuş şifreyi kaldırmak istedim, biraz araştırdım bios pilini söküp takınca olur diye bi kaç yerde buldum. daha sonra biosu sötüm bikaç dakika bekleyip geri taktım, pcyi açtım ama ne klavye ne mause çalışmadı, ikiside ps/2 bağlantılı, sonra pili tekrar söküp taktım pcyi yine açtım bu seferde açma düğmesine basınca fan çalışıyor ve üç kere uzun bip sesi geliyor kasadan ve ekrana hiç bi görüntü gelmiyor, fanlar çalışmaya devam ediyor yani şuanda pc açılmıyor sorun nedir ne yapmam gerekiyor yardımcı olabileceklerebşimdiden çok teşk.

cepo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
büyük ihtimale remlerin yada ekran kartın yerinden oynamış yada bozulmuş olabilir bu ses genelde o zaman çıkar. onları bir çıkart tak bide öyle dene.

volkanos

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
büyük ihtimal tozlanmadan kaynaklanıyor eğreti bir şekilde voltaj ayarları hasbel kader ayakta duruyordur iosa reset çekince zaten tozlu olan bölgelerden dolayı kartlarla iletişim sağlayamamıştır çunki voltaj dengeleri eğişmiştir.kartalrı çıkar yuvaları temizle.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Daha kötü bi ihtimalle anakarta elinden statik elektrik akmış hassas devreler etkilenmiş olabilir

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
1- Öncelikle arada bir toprak üstünde çıplak ayakla yürü.
2- Ram i çıkar tak.

windows7seven

Asistan
Reaksiyon puanı
6
İşlemci / Ekran Kartı / Ram bunları tekrar kontrol et. düzgün yuvalarına yerleştir. (Pinlerine bak kararma var mı varsa yenisini al yada değiş)

SOnra:

3 uzun bip klavyeden kaynaklıdır diye biliyorum.

Pili çıkar soğuk su ile yıka kurula. Deşarj olsun.
1 dakika sonra tak.

Biostan klavye hatalarını kapat.

yetkilibiri

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
3 kez uzun beep sesi RAM ile ilgilidir.

Güçkaynağının anakarta bağlantısını sök, bios pilini çıkart.
Daha sonra RAM i sök, bağlantı noktalarını odanın duvarına değdir.

Üzerindeki statik elektirik boşalsın.
2 dk bekle...
Daha sonra söktüklerini geri tak muhtemelen sorunun çözülecektir.

Not: Problem çözüldüyse yada burdaki çözüm önerilerini uyguladın ve yine sonuç alamadıysan belirt ki ona göre davranalım.

askmilitani38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pc şuan bende değil bu dediklerinizi hafta sonu uygulucam arakadaşlar değişik önerisi olan varsa onlarıda uygulayabilirim çünkü orda net yok o anda bakamam ama hafta sonuna kadar gelecek önerileri denicem. yardımcı olanlara şimdiden teşk. uyguladıktan sonra burda paylaşırım oldu veya olmadı diye tekrar teşk herkese

B_a_T_u

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
allah yardımcın olsun kardesim isin zor toz dan diyen arkadasa katılıyorum ufaktan tiner ayarla bi fircaya dok ama cok az nemli olacak kadar anakartı temiz le bi de bios pilini sifirla düzelecegini ümit ediyorum selametle

askmilitani38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar hallettim herkese teşekürler. dediğiniz gibi bios pilini çıkardım yıkadım rami çıkardım ekran kartını çıkardım kasanın tozunu saç kurutma makinesiyle temizledim tekrar herşeyi yerine taktım eski haline döndü yani herkese tekrar tekrar teşk. ;)

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Aklında bulunsun bir şekilde kompresör bul. Çünkü statik elektrik yüklüdür saç kurutma makineleri :)

Geçmiş olsun yine de :)