BIOS, ''Please Turn Off Power And Reinstall Jumper in Normal Mode Positipon'' Hatası

Bu konuyu okuyanlar

Murat Kartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Atkadaşlar öncelikle merhaba Bilgisayarıma güç verince otomatik açılıyor yani açma kapama tuşuna basmadan ve devamında direk biosa yönlendiriyor biosu resetle dedikten sonra yeniden başlatıyor ve “Please turn off power and reinstall jumper in normal mode positipon “ diyor .Bilgisayarı kapatım jumperı kontrol ettim fakat anakartta gösterildiği gibi 1.ve.2pinlerin üzerinde yani normal konumunda lütfen yardım edin

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
o jumperda 2 pin varsa bir pin boşta bırak biosu resetledin mi?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
2pin varsa jumper pinlere takılı ise o şekil davranabilir tek pine takıp dene.

Murat Kartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Belirtilen hataya göre jumperlerin yeri yanlış. Anakartınızın marka ve modeli nedir?

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
jumperı çıkart... + bios pilini kontrol et bitmiş mi? bitik pilde ayarları bozabilir...

Murat Kartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
jumperı çıkart... + bios pilini kontrol et bitmiş mi? bitik pilde ayarları bozabilir...
Jumperı çıkartınca fanlar boş boş dönüyor son hızda . Başka bir anakarttan bios pili denedim onda da aynı şey oldu

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
Jumperı çıkartınca fanlar boş boş dönüyor son hızda . Başka bir anakarttan bios pili denedim onda da aynı şey oldu
anakartın kasaya temas edip etmediğini kontrol et... + tüm soketleri kontrol et zayıf ihtimal ama güç kaynağın ne ondanda buna benzer sorun olabiliyordu... 20/24 pinli kablodaki çıkışlar tam olmadığında bir çok hataya neden oluyor sayısını bile tahmin etmek zor...

Murat Kartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
anakartın kasaya temas edip etmediğini kontrol et... + tüm soketleri kontrol et zayıf ihtimal ama güç kaynağın ne ondanda buna benzer sorun olabiliyordu... 20/24 pinli kablodaki çıkışlar tam olmadığında bir çok hataya neden oluyor sayısını bile tahmin etmek zor...
Kasamın her yerini kontrol kalemi ile kontrol ettim bir elektrik sızıntısı gözükmüyor ,powera gelince iki farklı power denedim aynı sonuç ikisinde de bir de önceden kasaya güç kablosunu taktığımda tuşa basmadan çalışmazdı şimdi takar takmaz çalışıyor

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
Kasamın her yerini kontrol kalemi ile kontrol ettim bir elektrik sızıntısı gözükmüyor ,powera gelince iki farklı power denedim aynı sonuç ikisinde de bir de önceden kasaya güç kablosunu taktığımda tuşa basmadan çalışmazdı şimdi takar takmaz çalışıyor
biosa bak elektrik takılınca açıl diye seçenek olacak güç ile ilgili yerde... o aktifse fişe her taktığında açılır...

Murat Kartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
biosa bak elektrik takılınca açıl diye seçenek olacak güç ile ilgili yerde... o aktifse fişe her taktığında açılır...

Hocam jumperı kontrol ettim olması gereken yerde fakat açıldığında direk biosa yönlendiriyor ve biostan çıktığımda aynı jumper hatasını alıyprum iki gündür uğraşıyprum çıldırmak üzereyim :’(