Bios Pilinin Üstünün Anında Isınması ve Pc Açılmaması Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Vladiberk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptop : Casper Nirvana Nb 15.6 model a15he ,
Merhabalar, bir kaç ay öncesinde laptop'ın ısınıp kendi kendine kapanması, sonralarında da güç düğmesine basınca açılmamasıyla başladı ve bitti.

Sorun Tanımı : Adaptörü prize ve laptopa takıyorum ardından sürekli devam eden kısık sesli bir biiip sesi başlıyor ve bios pilinin hemen üzerindeki bir yer 5-10 saniyedenin ardından anında ısınmaya başlıyor ve biraz bekleyince çok sıcak bir hale geliyor korkudan fazla tutmuyorum yani. Bunlarla birlikte tabi ki laptop açılmıyor :( Sebep nedir bilen var mı yani benim kanımca elektriksel bir problem olduğu açık sıcaklığına bakarken elimi yaktı ve elektrikle karışık bir sıcaklık geldi sanırsam elime :D ardından hafif kızarma ve acıma yaşadı biraz elim :/ .

Resimler : http://i.hizliresim.com/6PzMk3.jpg
http://i.hizliresim.com/rMbyB3.jpg

El ile yapılacak bir şeyler varsa yapabilirim diye düşünüyorum yoksa bir bilgisayarcıya gitmek şart malum hafta sonu olunca zaman bulamadım gitmeye ama ilk size sormak istedim.

Ek açıklama ve Olay Geçmişi : Merhabalar, laptop'ım nam ı diğer Casper marka olduğu için ısınma olayı da ünlü bir sorun olduğu gerçeği artı Akdeniz bölgesinde olmanın etkisi birleşince dayanamadı intihar etti.Bir kaç yıldır oyunlarda verim artması ve kapanma olmaması için fanlarla pek haşır neşir bir durumdaydım. Yaz aylarında ekstradan bir fan çalışmadığı taktirde yüksek çözünürlük videolar izlediğinizde yada oyun vb. oynadığınız da bir süre sonra kapanıyordu.

Alınalı 3-4 yıl olmuştur nereden baksanız. Fanı da güya çalışıyor ama ekstra fan olmadan hayaletten farkı yok sanki. Termal macun olayını da sistem bozulduktan sonra keşfetmem kötü oldu bilinçsizlik başa bela.

Laptoplara lanet ettim en son babadan oğla geçen ve bozduğum ikinci laptop olunca ilki 8 e bölünmüş ekranlı bir Hp dizüstü idi onunda ısınma sorunu vardı hep bunlar beni buldu. ( ki gerçekten hp sıkıntılı bir üretimmiş sanırsam modeli de : Hp Pavilion dv2500 üzerinde garanti olarak 1 yıl yazmışlar :D ) Benim bu sıkıntılı laptoplara karşı nasıl bir çekim gücüm var anlamış değilim :D bunlardan ötürü böyle acılar yaşatmayalım bilinçlenelim :D İleride oğluma her ne kadar iyi laptoplar olacak olsa bile bir masaüstü dizerim rahatına baksın velet, ama anlatamazsınız bunu eski nesil babalara :D

Son düzenleme: