Bios pili biterse bilgisayar açılırmı?

Bu konuyu okuyanlar

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Arkadaşlar bios pili biterse bilgisayar açılırmı açılmazmı?

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Hocam tüm ayarlar gerimi gider biostaki?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorunsuz çalışır Değilmi Hocam pil biterse?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,950
Hocam tüm ayarlar gerimi gider biostaki?

Sorunsuz çalışır Değilmi Hocam pil biterse?
Her şey sıfırlanıp durur ama çalışır.

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,665
Oyuna girersek bişey olmaz değilmi?
Kardeşim değişen tek şey biostan ayarlarını yapıp save & exit dediğinde biosun seni dinlememesi . Hiçbir yaptığın işlem kayıt edilmiyor . Zaten bios pili öyle kumanda pili gibi değildir kolay kolay bitiremezsin bilgin olsun.

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Hocam teşekkür ama korktum biyerine bişey olmaz değilmi Bilgisayara pil bittikten sonra?

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,665
Hocam teşekkür ama korktum biyerine bişey olmaz değilmi Bilgisayara pil bittikten sonra?
Ne bu telaş anlamıyorum . onlarca insan , onlarca kez sadece bios ayalarlarının kayıt edilmeyeceğini belirtiyor olsa da siz ille de bilgisayara bişey olucak mı diye soru yöneltiyorsunuz . Ya biz anlatamıyoruz , ya siz anlamak istemiyorsunuz !

EndlessAbys

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
39
Ne bu telaş anlamıyorum . onlarca insan , onlarca kez sadece bios ayalarlarının kayıt edilmeyeceğini belirtiyor olsa da siz ille de bilgisayara bişey olucak mı diye soru yöneltiyorsunuz . Ya biz anlatamıyoruz , ya siz anlamak istemiyorsunuz !
Kesinlikle katılıyorum . 10 dakkadır konuyu okuyorum . Arkadaş illede bişey olmasını istiyor gibi. Anlamadım gitti...

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Kardeşim aynısı sana olsa napardın bi söylesene?

Aynısı sana olsa napardın önce buraya boş boş kavga çıkartıp biri gelincede kendini üstlendirme bana.

Kardeşim bilgi için sağol ama burası kavga yeri değil kavga edeceksen başka yerde et burası kavga odası değil! Aynısı sana olsaydı nolurdu bi açıklasana.

Buraya gelipte kavga çıkartıp gideceğini biliyodum zaten biri yazsa hemen üstlenceksiniz varya sana olsaydı aynısı görürdün ozaman boş boş kavga çıkartmayı.

Son düzenleme:

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,092
bu konuyu bence daha fazla uzatmayalım
.

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,665

Aynısı sana olsa napardın önce buraya boş boş kavga çıkartıp biri gelincede kendini üstlendirme bana.

Kardeşim bilgi için sağol ama burası kavga yeri değil kavga edeceksen başka yerde et burası kavga odası değil! Aynısı sana olsaydı nolurdu bi açıklasana.

Buraya gelipte kavga çıkartıp gideceğini biliyodum zaten biri yazsa hemen üstlenceksiniz varya sana olsaydı aynısı görürdün ozaman boş boş kavga çıkartmayı.
Anlaşılan yaşın daha çok küçük cümle bütünlüğünden dahi anlaşılıyor :) .
Bir yere kaçtığım da yok 7.50 de yazmışsın ben uyuyorum o saatte sen ne yazdın diye uyumayacak halim yok .
Ben böyle bir durumla karşılaşsam ne olacağını bildiğim için telaş etmem . Bilgim var hani anlatabiliyomuyum aslan parçası .
İnanki benle kavga etmek istemezsin , uzatma da üzmeyeyim seni tamam mı ?
Abin yaşında insana böyle atar gider yapma bence abi tavsiyesi sana . Herkes benim gibi alttan almaz bilgin olsun . Hadi iyi forumlar.

Şöyle kardeşimli falan da konuşma ki kıl oluyorum paşam .

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
yaşımın 15 olduğunu bile daha bilmiyorsun. bilip bilmeden konuşmassan sevinirim.

EndlessAbys

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
39

Valla uzun zamandır gülmüyordum :D
Bence @IDisaster in sana bilgi veren diğer insanlar gibi telaş edeceğini sanmıyorum çünkü sana bilgi verdiklerine göre ne olacağını biliyorlar . Cümlelerin hiç düzenli değil , bencede yaşın küçük .
Fakat @IDisaster sende uzatma istersen boşver . Madem çocuk uğraşma inme seviyesine konuda burda kapansın .

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
yaşımın 15 olduğunu bile daha bilmiyorsun. bilip bilmeden konuşmassan sevinirim.
İkinizde tam bir komedi filmi gibisiniz.
Ya bu sert tepki niye? Herkes her konuda bilgili olacak diye durum yok ki. En basit ve kolay mevzularda bile bir sürü soru soran insanlar var.

Cevap basit, tarih ve saat ayarları sürekli sıfırlanacağı için web tarayıcısı ya da bazı programlar güvenlik nedeniyle erişimi engelleyebilir.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Arkadaşlar ortamı germeye gerek yok. Evet konuyu açan arkadaş biraz evham yapmış ve verilen cevaplara rağmen tam emin olamamış. O konuda hak veriyorum. Bazen bende yardımcı olduğum birisi cevabını vermeme rağmen ısrarla aynı soruyu sorunca sinirlenebiliyorum ancak bunu agresif bir şekilde değil de kibarca söylüyorum. Ama bu durum tabiki küfürü, hemde karşı cinse karşı edilen iğrenç bir ifadeyi haklı kılmıyor. Super Moderatörümüz gerekli işlemi yapmış zaten. Buna ek olarak bu tarz durumlarda yöneticileri konuya etiketlemek yerine rapor et seçeneğinden şikayet ederseniz daha hızlı sonuç alırsınız.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
eski pcde olmuştu saat,tarih ayarını ağ ile yapınca düzelird,...

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
yahu pil bittiyse aynısından alırsın sorun çözülür. 1000 lira değil 10-15 lira :) aynı model numarası ile almalısınız. teknoloji mağazaları ve online alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz.