BIOS Nasıl Güncellenir?

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak rehberlerimize bir yenisini ekliyoruz. Ekran kartı ve anakartlarla ilgili olark BIOS güncelleme rehberimiz burada!

Bilgisayarınızdaki donanımsal bileşenlerin de içlerinde minik yazılımlar vardır. Bu yazılımlar sayesinde, donanım parçaları sisteme kendilerini tanıtıyorlar ve yeteneklerinden bahsederek işletim sisteminin açılmasına kadar arayı hoş tutuyorlar. Ardından ise sistem başladığında sürücüyle iş birliği yaparak, işletim sistemine donanımı, sürücünün anlayacağı şekilde tanıtıyorlar. Peki, kendisini daha iyi tanıtan ve daha güncel yetenekler kazanan donanımsal bileşenlere sahip olmak hoş bir şey değil mi?

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Güzel bilgiler :)
Eyvallah usta ;)

nortoon360

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ekran kartımızın güncel biosuna nerden ulaşacağımız hakkında detaylı bilgi verirmisiniz?

utku5959

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben hiç girişmiyorum daha anakartımı yönetemiyorum bile:wassat: :D :D :D

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
ekran kartımızın güncel biosuna nerden ulaşacağımız hakkında detaylı bilgi verirmisiniz?
genelde güncellenmiş sürümü çıkmaz bazı donanımcı arkadaşlar tarafından modlanmış dediğimiz bios versiyonlarını çıkarıyorlar ;) onda da zaten ekran kartın orta seviyenin az üstü olması gerek yanılmıyorsam guru3d de vardı ordan bakabilirsin ;)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
2 ay önce güncellemiştim artık bıos güncellemek çok basit..:D

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Selamlar,

Yazıda bahsedildiği üzere, donanım üreticilerinin sitelerinden indirebilirsiniz.

Eğer değiştirilmiş BIOS arıyorsanız onu "farklı kaynaklardan" temin etmelisiniz. Hani eğer denemek isterseniz BIOS düzenleyicilerin indirme bağlantılarını da sağladık. Aman kartları yakmayın :)

Güzel günler dilerim.

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Geçenlerde yeni bios versionu indirmiştim birşey olmamıştı.(Bozulmadı yani yükledim)

remziokumus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar güncelleme yaparken pc kapandı açtığımda ekrana görüntü gitmiyo cd rom fln çalışıyo pc garantili ama rizede teknik servis YOK notebook un markası Toshiba Satellite L40 Short Model No :pSL48E Nasıl olur ne olur bi yardım pls . .

magicxxL

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ekran kartımı güncellesem ne gibi faydası olur bana