Yardım Bios Ile Format Atmakla Windows 10'Un Kendi Özelliği Ile Format Atmak Arasında Fark Var Mı?

Bu konuyu okuyanlar

Revan Shan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar ben bilgisayarıma klasik bios yöntemi ile format atıcaktım ama şu videoya rastladım (), bu videodaki format ile bios ekranında yaptığımız format arasında fark var mı?

(Format atma sebeplerim: Daha önce format attığımda Windows'u KMSpico ile etkinleştirmiştim fakat sonradan virüslü ve zararlı olduğunu öğrendim ve sildim, Kaspersky ile taradım temiz çıktı ama yinede güvenemiyorum. Zaten formatladıktan sonra orjinal alacağım. Bir diğer sebebim ise Bilgisayar boştayken biraz fazla cpu ve bellek tüketiyor olması (%50'nin altına düşmüyor), bununda KMSpico ile alakalı olabileceğini düşünüyorum.)

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Arkadaşlar ben bilgisayarıma klasik bios yöntemi ile format atıcaktım ama şu videoya rastladım (), bu videodaki format ile bios ekranında yaptığımız format arasında fark var mı?

(Format atma sebeplerim: Daha önce format attığımda Windows'u KMSpico ile etkinleştirmiştim fakat sonradan virüslü ve zararlı olduğunu öğrendim ve sildim, Kaspersky ile taradım temiz çıktı ama yinede güvenemiyorum. Zaten formatladıktan sonra orjinal alacağım. Bir diğer sebebim ise Bilgisayar boştayken biraz fazla cpu ve bellek tüketiyor olması (%50'nin altına düşmüyor), bununda KMSpico ile alakalı olabileceğini düşünüyorum.)
Evet var. Her zaman BIOS'dan atmak daha sağlıklıdır. Windows'dan atınca pek bir işe yaramıyor, çok uzun sürüyor ve sorunlar oluşabiliyor.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bios ile Format Atmak...
Klasik formatta BIOS menüsüne giriş yaparak önyükleme sırasını değiştiriyorsun veya BIOS'a girmeden doğrudan Boot Menüsü üzerinden başlatılabilir diski (USB flash sürücü veya CD-ROM) seçiyorsun. BIOS ile format atmak diye bir sistem kurulumu yoktur.

bu videodaki format ile bios ekranında yaptığımız format arasında fark var mı?
Bilgisayarınızı sıfırlama işleminde "Her şeyi kaldır ve Windows'u yeniden yükle" seçimi, teknik açıdan temiz kurulumu ifade eder. Bilgisayarı sıfırla (her şeyi kaldır seçimi ile), PC'niz için yeni bir başlangıçtır. Veriler, profiller ve programlar dahil olmak üzere bilgisayarınızdan her şeyi kaldırır. Yalnız bu işlemin tamamlanması uzun sürebilir - 3 saat kadar sürebilir: bazı durumlarda daha da uzun sürebilir ve hatta hata almak da olasıdır. Bu nedenle medya üzerinden format atmak (temiz kurulum) daha çok tercih edilir.

Reaksiyon puanı
117
Ben şu anda windowsun kendi ayarlarından format attım ve 3 gündür pcyi açmaya uğraşıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben şu anda windowsun kendi ayarlarından format attım ve 3 gündür pcyi açmaya uğraşıyorum
İnşallah normal bir şeydir kendini sürekli yeniden başlatması

Son düzenleme:

Son mesajlar