Bios Güncellemesi Sonrası Rom Image Is Not Loaded Hatası

Bu konuyu okuyanlar

tengobey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Anakart markası: Gigabyte GA-Z170-Gaming K3 rev 1.0

BIOS güncellemesini gigabyte'ın gösterdiği doğrultuda eksiksiz yaptım.

İndirmiş olduğum BIOS F23f sürümüydü. BIOS güncellemesi bitince PC kendisine reset attı, beni BIOS'a yönlendirip bu hatayı verdi.

İnternette yaptığım araştırma sonucunda cmos reset atılması gerektiğini söylediler. Anakart kullanım kılavuzundan işlemin nasıl yapıldığına bakıp, gösterildiği şekilde işlemi gerçekleştirdim. Fakat sorun devam ediyor.

Donanım ve yazılımdan pek anlamam o yüzden çözümlerinizi anlatırken yalın bir dil kullanırsanız memnun olurum. Şimdiden yardımcı olanlara teşekkürler.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Son bios stabil olmayabilir. Hata verdiyse,zaten yükleme de de,bi problem olmuş gibi. Çünkü normal ve düzgün bi bios,resetten sonra sorun çıkarmaz.
Yapacağınız en iyi hareket bi önceki veya eski biosunuzu tekrar yüklemektir.

tengobey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Son bios stabil olmayabilir. Hata verdiyse,zaten yükleme de de,bi problem olmuş gibi. Çünkü normal ve düzgün bi bios,resetten sonra sorun çıkarmaz.
Yapacağınız en iyi hareket bi önceki veya eski biosunuzu tekrar yüklemektir.
Merhaba bir önceki konuma da siz cevap vermiştiniz bunu halledince size ısı değerlerimi o konu altında paylaşacağım.

Burada ise; dual bios özelliği varmış bu anakartlarda anladığım kadarıyla eski biosu hafızada tutan bir özellik. Onu nasıl devreye sokabilirim? Sizin söylediğinize ek olarak ise şuan elimde pc yok. Tekrar tekrar bios yüklemenin daha fazla zararı olur mu sisteme?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
dual bios anakartta makina açmazsa,yani birinci bios bozulursa devreye giren.. Otomatik olması lazım. çünkü anakarta bos çiplerinin olduğu bölgede ,bi seçici anahtar görmedim. Yani her halıkarda ,birinci biosu iyice bozup atsanızda,ikinci bios ile açlıcaktır.
Çok güzel bi özellik. Tekrar yüklemeyi denyin. Bende şimdiye kadar 5-60 kere bios update yapmışımdır ,en az. Gçen lerde bi beta biosu yükledim. Makina aptllaştı. Derhal eski biosu tekrar yü-kledim. Yani bioslar arası geçişin hiç bi mahzuru yoktur. Bios üzerinden atın. Giganın bi programı vardı.bios içinden.

tengobey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
dual bios anakartta makina açmazsa,yani birinci bios bozulursa devreye giren.. Otomatik olması lazım. çünkü anakarta bos çiplerinin olduğu bölgede ,bi seçici anahtar görmedim. Yani her halıkarda ,birinci biosu iyice bozup atsanızda,ikinci bios ile açlıcaktır.
Çok güzel bi özellik. Tekrar yüklemeyi denyin. Bende şimdiye kadar 5-60 kere bios update yapmışımdır ,en az. Gçen lerde bi beta biosu yükledim. Makina aptllaştı. Derhal eski biosu tekrar yü-kledim. Yani bioslar arası geçişin hiç bi mahzuru yoktur. Bios üzerinden atın. Giganın bi programı vardı.bios içinden.
Sorunu çözdüm. Nasıl oldu, neden oldu hiçbir anlam veremedim. Windows çökmüş, format attım ve düzeldi. Bios sürümünü başarılı şekilde son sürüme yükselttim.