Bios güncellememi kendim yapabilirmiyim

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
47
arkadaşlar bu ana kartı alacağım acaba biosu güncelmi gelir ben bios işlerinden anlamıyorum birde alacağım parçalara uyumlumudur bi bakarmısınız
en yeni bilgisayar.JPG

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
arkadaşlar bu ana kartı alacağım acaba biosu güncelmi gelir ben bios işlerinden anlamıyorum birde alacağım parçalara uyumlumudur bi bakarmısınızEkli dosyayı görüntüle 100087
2. nesil için gerekmez, 3. nesil için gerekir. Takıp hiç bir güncelleme yapmadan kullanabilirsin, yüksek ihtimalle de güncel gelir. Onun dışında PC kurduktan sonra anakartın sitesine girersin, en son süre ne bakarsın, sendeki sürüme bakarsın, yaparsın güncel değilse. Dediğim gibi takınca direk çalışır.

Reaksiyon puanı
47
2. nesil için gerekmez, 3. nesil için gerekir. Takıp hiç bir güncelleme yapmadan kullanabilirsin, yüksek ihtimalle de güncel gelir. Onun dışında PC kurduktan sonra anakartın sitesine girersin, en son süre ne bakarsın, sendeki sürüme bakarsın, yaparsın güncel değilse. Dediğim gibi takınca direk çalışır.
peki kendim montajlayabilirmiyim pc yi

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Düzgün çalışıyorsa, bir şey yapman gerekmez. Bios donanımın tanınması için gerekli bir yazılım.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
peki kendim montajlayabilirmiyim pc yi
Yapabilirsin ama vereceğin zararı firmalar karşılamaz dikkat et. Onun dışında bir kaç video izle, çok fazla video var bu konu hakkında. Kendin yapıp öğrenirsen yararına olur. İleride yaşayacağın bir problem de daha rahat müdahale edersin.

Reaksiyon puanı
47
Yapabilirsin ama vereceğin zararı firmalar karşılamaz dikkat et. Onun dışında bir kaç video izle, çok fazla video var bu konu hakkında. Kendin yapıp öğrenirsen yararına olur. İleride yaşayacağın bir problem de daha rahat müdahale edersin.
ekran kartım ve psum geldi acaba kendim montajlaya bilirmiyim diye düşünüyordum burda montaja aşırı fazla para istiyorlarda

Reaksiyon puanı
47
bana zor olan tek şey kablolar olcak sanırım onun dışındaki herşey kolay gözüküyor

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Yaparsın dediğim gibi 3-4 video izle. PSU ne? Modüler ise kablolar sorun olmaz.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Reaksiyon puanı
47
Evet, uyum sorunu yok. Bu yukarıda yazdıklarım kafanızı karistirdiysa unutun, gitsin pek de önemli değil. :) (Bu arada telefondan yazıyorum, yazım yanlışları için kusura bakma.)
sıkıntı yok allah razı olsun senide uğraştırdım peki sen olsan bu bilgisayarı alırmıydın

Reaksiyon puanı
47
Bütçem bu olsa alırım tabiki, neden alınmasın. Belki kasa daha iyi seçilebilir.
ya benim kafamada kasa takıldı zaten tek ama başka kasa yok :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçem bu olsa alırım tabiki, neden alınmasın. Belki kasa daha iyi seçilebilir.
Cooler Master MasterBox Q300L mit Sichtfenster Mini Tower ohne Netzteil schwarz - Mini Tower Gehäuse şu kasa nasıldır yeni buldum

Son düzenleme:

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Reaksiyon puanı
47

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
1 egzozun fiyatı ne kadardır
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve çok fazla önemlimidir 2 egzoz olması
Yok yanlış anladın. O kasayı alırsan sadece egzoz fan ile gelecek. Bu da yeterli olmaz. Öne 2-3 tane alsan yeterli olur. TR de işini görecek fan 50TL. Alamanyaları bilemeyeceğim. :)

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,936
arkadaşlar bu ana kartı alacağım acaba biosu güncelmi gelir ben bios işlerinden anlamıyorum birde alacağım parçalara uyumlumudur bi bakarmısınızEkli dosyayı görüntüle 100087
Genelde güncelliyorlar, ama kendiniz de yapabilirsiniz. Zor bir işlem değil.