Yardım BIOS güncelleme ve PC bakımı

ErenBeys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar biosu güncellemek istiyorum ama (gerek varmı bilmiyorum) güncel sürümünü bulamadım yardımcı olup atabilcek varmı 😊 (ANAKART MODELİ ASUS PRIME H610M-K) neye göre güncelliceğimi de bilmiyorum bios sürümünde american megatrends yazıyo anakart asus (WİN 11)

sistem bu ekstra olarak işlemci değiştirmek istesem gerek varmı şuan için sizce ve ne takayım yerine değişcek olursam?

Not sistemi alalı 1.5 sene falan oluyo nerdeyse 2 olcak herhangi bi macun bakımı vs hiçbişey yapmadım sadece toz toprak temizledim kasa içi o kadar bişi yapmam lazım mı IMG_8017.jpeg C8292418-0FE1-46E4-89DB-A914150E81E7.jpeg

LuiLibero

Asistan
Reaksiyon puanı
225
BIOS güncellemesi yapmanız, özellikle yeni bir işlemci takmayı düşünüyorsanız önemli. Güncel BIOS stabilliği ve güvenlik açıklarını iyileştirir. ASUS’un resmi sitesinde anakartınıza uygun, en son BIOS sürümünü bulabilirsiniz. İşlemcinizin performansından memnunsanız değiştirmeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Yine de değiştirmek isterseniz anakartınıza uyumlu olan Intel 12. veya 13. Nesil işlemcilerden birine geçebilirsiniz. Termal Macunu 6 ayda bir sürmeyi ihmal etmeyin. Aksi takdirde ciddi performans düşüşleri ve ısınma sorunları olabilir.

BIOS nasıl güncellenir?
~ Anakart modelinizin sayfasını ASUS'un sitesinde bulun.
~ Destek sekmesinden BIOS & Firmware bölümüne girin.
~ En son sürümü indirip, BIOS güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz
(ASUS EZ Flash ile yapmanızı tavsiye ederim)