Yardım Bios ayarını bozdum ekran gelmiyor !

Bu konuyu okuyanlar

FMY2001

Öğrenci
Katılım
22 Ağu 2020
Mesajlar
23
Reaksiyon puanı
5
Puanları
3
Yaş
20
Kolay gelsin

Win 11 kurmak isteyerek tmp yi aktif ettim bilgisayarı yeniden başlattım denetleyiciden fark ettim ki secure boot diye bir şey daha açılması gerekiyor muş onun ayarlarını internetten bakarak yapmaya çalıştım fakat bios u kaydedip çıktığımda bir daha görüntü alamadım araştırmalarım sonucunda biosu veya cmos u kısa devre yaparak sıfırlamak gerektiğini öğrendim ve şunları denedim...
-Bios Pilini Çıkartıp Taktım Bu Süre Aralığını 1,5,10,30,30,30 Olarak Denedim Olmadı Hatta 1.5 Gün Bekledim Taktım Yine Olmadı.
-Kısa devre yapmak için bios pilini ters taktım güç tuşuna basılı tuttum bas çek yaptım olmadı.
-Jumper Kullanarak ana kart üzerindeki Clr_cmos işlemini yaptım olmadı.

İşe Yarayan işlem...
-Dual Bios Özelliğini Kullanmak İçin Güç Ve Reset Tuşuna Aynı Anda 10 Saniye Basmak Gerekiyoruş Galiba Bu İşlemi Yaptım Bilgisayar 2 Kere Bip Sesi Çıkardı Ve Yeniden Başlattığımda Normal Bir Şekilde Başladı. Bundan sonra biosa girdiğimde ekrana bilgi biosun sıfırlandığı ve ayarların yeniden yapılması gerektiği idi. Sonra tekrar tmp yi ve secure bootu enable yaptım ve çıktım(Ama Eskisi Gibi Derin İşlem Yapmadım) bilgisayarı o gün normal bir şekilde kullandım fakat ertesi gün yine aynı problemle karşılaştım ve yukarıda denediğim hiç bir işlem işe yaramıyor.
Ana kart : Aorus B450M Hata ledleri : boot hariç diğer 3 led sırayla değişiyor döngüye girmiş gibi.
 

Son mesajlar

Üst