Bing Varken Markete Gerek Yok

Bu konuyu okuyanlar

ahmetfx

Doçent
Katılım
13 Ağustos 2009
Mesajlar
860
Reaksiyon puanı
18
Puanları
18
Mobil cihazlar için uygulama, oyun ve temaların yer aldığı market siteleri oldukça popüler. iPhone ile başlayan bu sistemi Apple'dan sonra Nokia ve Samsung da kendi mobil çözümleri için hazırladı. Microsoft da boş durmayarak Windows Phone 7 işletim sistemi için aynı uygulamayı başlattı. Fakat bu marketin diğerlerinden bir farkı var.


bing_visual_search_arama.jpg


Microsoft'un Bing arama motoruna yeni eklediği Visual Search ile Windows Phone 7 uygulamalarında arama yapılabiliyor. Çeşitli kategorilere ayrılmış market tarzı bu sistem ile Bing gücüne güç katıyor. Ücretli ve ücretsiz uygulamaların yer aldığı Visual Search bölümünde uygulama önizleme resimleri, fiyatları, derecelendirmeleri gibi çeşitli bilgiler yer alıyor. En iyi, en yeni ücretli, en yeni ücretsiz ve en çok indirilen 25 uygulama için de kısayollar konulmuş.

Henüz beta olan ve Bing'in Türkçe sayfasında bulunmayan bu özelliği denemek için tercihlerde dili İngilizce olarak değiştirmelisiniz. Visual Search bölümünü ziyaret etmek için tıklayın. (İlk etapta görüntüleyemezseniz Visual Search arama kutusunda "Windows Phone 7 Apps" deyimini aratın.)

Eğer iPhone uyumlu uygulama ve oyunları görüntülemek isterseniz arama kutusuna "Top iPhone apps" yazın.

Kaynak: http://www.ahmetsoyarslan.com/sonhaberler/Bing-Visual-Search-Markete-Gerek-Yok_y147.html
 

Son mesajlar

Üst