Binaya Fiber Geldi Nasıl Kullanacağız?

Bu konuyu okuyanlar

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Arkadaşlar koca binada sırf benim mail atmam türk telekomu arayıp arayıp kanser etmem sayesinde yani 1 kişi sayesinde bu binanın hem port sorununu çözdüm hem de fiber internet getirdim zaten daha önce fiber kabloları varmış binada duruyordu köşede onu da gelip bağlamışlar şimdi bina girişinde türk telekom yazısı olan küçük bir kutu var siyah renk kalınca bir kabloyu ona bağlamışlar apartmanda boşta duran dediğim kablo sanırım ama diğer tarafı boş oraya kablo vs bağlanmamış bana göre sanki diğer boş olan kısım ise dairelere giden kablolar oluyor galiba tam bilmiyorum. Dairemiz de nasıl kullanabiliriz bu fiber interneti ne yapmamız gerekiyor? Çünkü dairede ki kablolar hep bakır ADSL/VDSL kullanılıyor çünkü Fiber yeni geldi. Tam olarak ne yapmak gerekiyor? Bir ara kapıya birisi geldi fiber bağlantısı var burada ben türk telekomdan geliyorum internet almak istermisiniz diye sordu bende şuan farklı bir firmadan internet hizmeti alıyorum dedim adama fiber nasıl kullanabiliriz diye soracaktım ki arkasını dönüp kaçar gibi gitmişti :D

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Diğer kullandığın sağlayıcıdan ayrılıp Türk telekom fibere geçeceksin..

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Turknet veya TTNET'te fiber istiyorum dersen hallederler.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
O sorun değil geçeriz de kablo işini nasıl yapıyorlar onu sormuştum ben aslında.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Nasıl yani direkt kablo çekiyorlar derken? Bilmediğimden soruyorum. Kolay işlemi olucaksa geçelim fibere.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Fiber kablo ayrı kutudan eve kadar fiber kablo çekiyorlar çok zor bir işlem değil apartmanın içinden evine kadar çekiyorlar..