Soru Binanızda fiber kablonet altyapısı bulunmaktadır ne demek?

Bu konuyu okuyanlar

41korfezli41

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Binanızda fiber altyapı bulunmaktadır yazıyor ama bugün kablonet yetkilileri evime keşife geldiklerinde yeni kablo çekeceğiz ücret olarak 160 TL ödemeniz lazım dedi. O zaman binamda neden fiber altyapı var anlamış değilim. Bilen biri aydınlatabilir mi?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
Binanızda fiber altyapı bulunmaktadır yazıyor ama bugün kablonet yetkilileri evime keşife geldiklerinde yeni kablo çekeceğiz ücret olarak 160 TL ödemeniz lazım dedi. O zaman binamda neden fiber altyapı var anlamış değilim. Bilen biri aydınlatabilir mi?
Bu mu yazıyor?
Screenshot_20221018-224208_Chrome.png

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Kapınıza uzanan Fiber kablosu mevcutmu ?

İnternet firmaları binalara fiber kutusunu getirmek için taşeron firmalar ile anlaşıyorlar. Her firma farklı bir işçilik sergilediği için bir takım farklılıklar olabiliyor.

41korfezli41

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Kapınıza uzanan Fiber kablosu mevcutmu ?

İnternet firmaları binalara fiber kutusunu getirmek için taşeron firmalar ile anlaşıyorlar. Her firma farklı bir işçilik sergilediği için bir takım farklılıklar olabiliyor.
Kapıma uzanan fiber kablosu yok. Bu yüzden ek ücret istiyorlar. Bunu da çatıdaki uydudan çekeceklermiş nasıl iş anlamadim. Binanın girişindeki kablonet kutusundan gelmiyor mu bu kablolar?
Mesaj otomatik birleştirildi:

www.turksatkablo.com.tr Adresinden altyapı sorgulaması yapar mısınız?
Evet. Fiber var diyor adresimi sorguladığımda.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Kapıma uzanan fiber kablosu yok. Bu yüzden ek ücret istiyorlar. Bunu da çatıdaki uydudan çekeceklermiş nasıl iş anlamadim. Binanın girişindeki kablonet kutusundan gelmiyor mu bu kablolar?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet. Fiber var diyor adresimi sorguladığımda.
Benim apartmanımada TürkTelekom fiber altyapısı getirdi. Taşeron firma her binanın önüne kablolara kadar çekti anlaşılması durumunda yetkili kişi tarafından kablo çekilip kullanılıcak ve ek ücret istenilmeyecek şekilde bilgi almıştım çağrı hatlarından.

Her firma aynı özeni gösterse keşke...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Binanızda Fiber kablonet var demiş adamlar :)

Evinde değil. 160 TL evine kabloyu çekme ücreti heralde...

Ben de kablo net kullanıyorum. Benim eve çekim esnasında para istememişlerdi bundan 4-5 sene önce. ( Tabii tarifeye ek deyip içine yedirdilerse bilemem.)

Ama 160 TL para değil imkanın varsa hemen çektir. Tarifeleri uygun kablonetin ayrıca sorunsuz oluyor. Yanında istersen kabloTV'de alırsın. Ben gayet memnunum internet paketlerinde.

Not: Almış iken 2 senelik tarife almaya bak zamanlardan hiç etkilenmemiş olursun.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958

Ben de kablo net kullanıyorum. Benim eve çekim esnasında para istememişlerdi bundan 4-5 sene önce. ( Tabii tarifeye ek deyip içine yedirdilerse bilemem.)

Ama 160 TL para değil imkanın varsa hemen çektir. Tarifeleri uygun kablonetin ayrıca sorunsuz oluyor. Yanında istersen kabloTV'de alırsın. Ben gayet memnunum internet paketlerinde.

Not: Almış iken 2 senelik tarife almaya bak zamanlardan hiç etkilenmemiş olursun.
İşlemi KabloNet harici bir firma yapıyorsa böyle bir komisyon ücreti bile olmayabilir. Müşteri temsilcisi tarafından alınan bilgiyle ilerlenmesi daha mantıklı.

41korfezli41

Asistan
Reaksiyon puanı
55

Öğrenci evinde son 1 yılım o yüzden 12 aylık taahhüt yapıcam. 160 TL pahalı geldi o yüzden. Bizde kapıya kadar çekilmiş kablo yok galiba.