Haber Binance CEO'su CZ, Sektörü Kurtaracak Planlar Açıkladı!

Bu konuyu okuyanlar

satoshijiano

Öğrenci
Katılım
21 Kasım 2022
Mesajlar
15
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, 24 Kasım Perşembe günü yaptığı bir röportajda FTX borsasının çöküşü hakkında açıklamalar yaptı. Açıklamalar içerisinde Coinbase ve FTX borsasının son durumlarına da yer verdi.

Kripto para sektöründe ne zaman bir sıkıntı olsa, sektörün önemli borsaları ve yatırım şirketleri sıkıntılar yaşmaya başlar. Genesis’in para çekme işlemlerini durdurduğunu gördük, muhtemelen bir veya iki tane daha bu şekilde yatırım şirketinde de olacak. Ancak yavaş sektör kendine gelecektir. dedi

Binance CEO’su, Coinbase borsasının likidite sorunları ve Grayscale’in Bitcoin varlıklarıyla ilgili bir tweet’in silinmesi hakkında yorum yaptı. Coinbase ve Grayscale’in detaylı bilgi almadığını bu yüzden twetini sildiğini belirtti.

Binance CEO’su, sektöre FUD yaymak istemediğini belirtti. Sadece kripto endüstrisinde daha fazla şeffaflık ve inceleme sağlanması gerekiyor. Ancak, daha önce FTT token satışı hakkında tweet atmadığı ve FTX’in büyümesine izin verdiği için kendini suçluyor.

grafik

CZ’nin Kripto Kurtarma Fonu 1 Milyar dolar​

Kripto endüstrisi kurtarma fonu olarak açıklayan CZ, fon açıklamasının yapılmasının ardından sektörde bu fon miktarı tartışmal yarattı. Farklı endüstri yatırımcıları, Binance borsasının fonunu topladığı bu adrese katkıda bulunacaklarını açıkladı. Ek olarak, Abu Dabi’deki yatırımcılar ile görüştüğü iddialarını yalanladı ve görüşme yapmadığını belirtti.

CZ, sektörde fon sıkıntısı çeken projelere yardım için 1 milyar dolar ayırdığını açıkladı. Binance, önümüzdeki 6 ay içinde bazı şirketlerin varlıklarını satın alabilir. Tüm detayları içeren bir yazı yayınlanacak.

Kaynak
 

Son mesajlar

Üst