Binamıza Çift Fiber Geliyor (Ftth)

Bu konuyu okuyanlar

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Hali hazırda zaten Türk Telekom bundan 2 ay önce FTTH gigabit altyapısını binamıza getirdi ve kurdu, şu anda zaten Türk Telekom altyapısı üzerinden D-Smart'ın 24E6 fiber paketini TV ile beraber kullanıyoruz. Bu sabah bir gelişme oldu ve TurkNet sitesinde altyapı sorgulama yaptım karşıma çıkan yazı aşağıdaki gibiydi. Kafamı camdan dışarı çıkardım ve TurkNet çalışanlarını sokağımda işlem yaparken gördüm. Aşağıya inip sorduğumda bana TurkNet gigabit fiber için sokağa kurulum yapacaklarını söylediler ve kabloları şu an döşemeye devam ediyorlar, sokaklar arasında benim de sokağım olduğu için çok şanslıyım üstüne üstlük bir binada iki gigabit fiber olacağı için de ayrı şanslıyım gelişmeleri buradan yazmaya devam edeceğim. Çalışmanın yapıldığı bölge avcılar cihangir mahallesi oyacı sokak.

Ekli dosyalar

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    172.4 KB · Görüntüleme: 224

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
sizin binanıza fiber geliyosa napalım benim internetim 6mpbsden yukarı çıkmıcak ki
bize bi artısımı var :D
Yok o amaçla açmadım konuyu ara sıra güncelleme getireceğim belki aynı süreçte olan insanlar vardır bilgilensinler diye çünkü ben bu süreci bir defa yaşadım az çok neler olacak biliyorum ondan yani

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Hayırlı olsun. Bende vodafone adlı insanı sinir etme internetini kullanmaya devam ederim sanırım.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Bizim sokaktan geçiyor ama binada yok :(
bak o konuda şöyle tavsiye verebilirim sokakta kanalizasyonda varsa eğer işiniz daha kolay biz türktelekom altyapısını öyle kullanıyoruz mesela 6 senelik binada oturuyorum 6 senedir adsl sürünüyordum veee 6 senedir camdan bakınca gördüğüm kanalizasyonda fiber kablolar varmış türk telekom ekiplerinin yaptığı tek şey şu oldu kabloyu çektiler çıkardılar sonra binalar dağıttılar bence arayıp şansınızı deneyin böyle böyle kablolar var diyin anlatın bence gelirler bizde öyle oldu

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Az önce sorguladım T.Telekom Hipernet destekliyormuş ev yani 100 mbps'ye kadar ama ben binada fiber kutusu görmedim.

AbdulkadirGUNAY

Asistan
Reaksiyon puanı
54
TurkNet Fiber henüz bulunduğum ilde yok ama kullananlar memnun olduğunu söylüyor genel olarak. Sizin adınıza sevindim umarım ülke genelinde altyapı çalışmalarını yaygınlaştırırlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Az önce sorguladım T.Telekom Hipernet destekliyormuş ev yani 100 mbps'ye kadar ama ben binada fiber kutusu görmedim.
Binanızda olmasada özel olarak başvurup getirtebiliyorsunuz sanırım.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
hipernet ile fibernet farklıdır hipernette fiber kablo sokağınıza kadar gelir sokaktaki veya yakınlardakı dolaptan evinize bakır kablo gelir vdsl veya vdsl2 olarak adlandırılır fiberde ise dairenizin içine kadar fiber kablo gelir

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Hayırlı olsun ne diyelim. Bizim buraya da gelse keşke. 100Mbps alabiliyorum en yüksek fakat daha fazla olsa güzel olurdu.

Heinz

Asistan
Reaksiyon puanı
142
hadi bakalım bizimkinide inşallah düzeltirler hala ev telefonu kablosundan internet çekiyoruz.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
hadi bakalım bizimkinide inşallah düzeltirler hala ev telefonu kablosundan internet çekiyoruz.
birazcık da şans işi oluyor rekabet işte nerede daha fazla ise oradaki insanlar da faydasını görüyor :)

ongbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Çift fiber ne demek anlayamadım. FFTH' nin anlamı 'Fiber-To-The-Home' yani giberin eve kadar geldiği durum.

AbdulkadirGUNAY

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Çift fiber ne demek anlayamadım. FFTH' nin anlamı 'Fiber-To-The-Home' yani giberin eve kadar geldiği durum.
Çift fiberden anlatmak istediği hem Türk Telekom altyapısı ile hemde TurkNet altyapısı ayrı ayrı 2 farklı altyapıdan fiber gelmesi sanırım.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Ayrı Ayrı iki firmanın kendi FTTH altyapısını getirdiğini anlatmak istedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hali hazırda zaten Türk Telekom bundan 2 ay önce FTTH gigabit altyapısını binamıza getirdi ve kurdu, şu anda zaten Türk Telekom altyapısı üzerinden D-Smart'ın 24E6 fiber paketini TV ile beraber kullanıyoruz. Bu sabah bir gelişme oldu ve TurkNet sitesinde altyapı sorgulama yaptım karşıma çıkan yazı aşağıdaki gibiydi. Kafamı camdan dışarı çıkardım ve TurkNet çalışanlarını sokağımda işlem yaparken gördüm. Aşağıya inip sorduğumda bana TurkNet gigabit fiber için sokağa kurulum yapacaklarını söylediler ve kabloları şu an döşemeye devam ediyorlar, sokaklar arasında benim de sokağım olduğu için çok şanslıyım üstüne üstlük bir binada iki gigabit fiber olacağı için de ayrı şanslıyım gelişmeleri buradan yazmaya devam edeceğim. Çalışmanın yapıldığı bölge avcılar cihangir mahallesi oyacı sokak.
Güncelleme: Bu sabah itibarıyla TurkNet ekiplerinin kablo döşeme işlemleri tamamen bitmiştir sanırsam toplamda benim gördüğüm 2 sokaktaki tüm binaların iç girişine havai fiber veya drop fiber dedikleri siyah TurkNet fiber kablolarını bıraktılar bundan sonraki binaya kutu takılması işlemi gerçekleşince güncelleme yazacağım.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Güncelleme:
Bugün itibariyle binamıza şu kutudan taktılar fakat anlamadığım şekilde resimde ki gibi sadece 4 çıkışa sahip bu kutu yani mantıken sadece en fazla 4 daire türknet fiberini kullanabilecek elimi çabuk tutup türknete geçmem gerekiyor :) kutunun ismi dahili sonlandırma kutusu bu arada

Ekli dosyalar

• dahili-sonlandirma-kutusu-4-patch-4-fiber-yatay-dahili-sonlandirma-kutulari-samm-teknoloji-131...png
    dahili-sonlandirma-kutusu-4-patch-4-fiber-yatay-dahili-sonlandirma-kutulari-samm-teknoloji-131...png
    433.3 KB · Görüntüleme: 113
  • indir.jpg
    indir.jpg
    6.2 KB · Görüntüleme: 119