Soru Biliyorum Tercih Vaktine Çok Var Ama...

Bu konuyu okuyanlar

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
1. sorum

LGS kitapçığını alıp kontrol ettik puanım mat yüzünden kötü geldi :(

340 puanla imam hatipe git diyo annem abim babam
iyi çalışacaksan anadolu lisesine git üniversitye gir diyolar (Okul Başarı Puanı İle)

Hangisini Seçeyim

2.sorum

Bende Çalışma Azmi Yok Anadoluya Çok Gitmek İstiyorum Ama Universite sınavına hazırlanabilirmiyim bilmiyorum

Abim Eğer Anadoluya gidipte iyi üniversiteye gitmezsen ortada kalırsın diyo

Ne yapayım

J. İmre

Asistan
Reaksiyon puanı
77
İmam hatiplerin başarı oranı düşük hocam. Bence Anadolu daha mantıklı olur. Ama üniversite için hazırlık falan kendiniz yapmanız gerek. Kazanamazsanız 1 yıl mezuna kalın dershaneye gidersiniz. Dershane lazım olabilir. Aslında en iyisi özel okul olur çünkü oralarda sınıf mevcudu azdır daha rahat olur.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
Ban
1. sorum

iyi çalışacaksan anadolu lisesine git üniversitye gir diyolar (Okul Başarı Puanı İle)

Hangisini Seçeyim

2.sorum

Bende Çalışma Azmi Yok Anadoluya Çok Gitmek İstiyorum Ama Universite sınavına hazırlanabilirmiyim bilmiyorum

Ne yapayım
Ada 350-360 cıvarı puan çıkıcak galiba ben nereye gidicem bilmiyorum

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
İmam hatiplerin başarı oranı düşük hocam. Bence Anadolu daha mantıklı olur. Ama üniversite için hazırlık falan kendiniz yapmanız gerek. Kazanamazsanız 1 yıl mezuna kalın dershaneye gidersiniz. Dershane lazım olabilir. Aslında en iyisi özel okul olur çünkü oralarda sınıf mevcudu azdır daha rahat olur.
kuran öğreticisi falan olursun diyolar

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
1. sorum

Hangisini Seçeyim

2.sorum

Ne yapayım
bende okul başarı puanımla anadolu lisesine gitmeyi düşünüyorum benimde lgs puanı biraz düşük geldi (370)
eğer üniversite sınavına iyi hazırlanacaksan anadoluya git derim
çünkü ben imamhatip liselerine pek sıcak bakmıyorum

Eminkrkt

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,779
Bence Anadolu Lisesini tercih Edin

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
bende okul başarı puanımla anadolu lisesine gitmeyi düşünüyorum benimde lgs puanı biraz düşük geldi (370)
disiplin kazanamıyorum nasıl kazanabilirim ya disiplinsizlikten oluyo hep böyle

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
Benimkide 360 olur sence nereye gidebilirim 4. Sınıftan 7. Sınıfa kadar 94 95 ortalamam vardı

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850

Eminkrkt

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,779
Doktor olmak istiyorum senden doktor olmaz diyolar
Takma . İnsan Çok Büyük Bir Şatoya Benzer Her hayal Kırıklığında felan bir Odayı kapatır Ama keşfedilmemiş odalar da vardır . Eğer ilgin varsa ve onu seviyorsan onun için çalış başkalarının lafını dinleme . Hayat Senin Her şey Senin Elinde . Eğer Doktor olmak İstiyorsan Kendine onu hedef olarak koy ve artık hayatını ona göre değiştir Çalış Çalış ve Daha fazla Çalış . FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Önemli olan senin ne olmak istediğin, her İmam-Hatip mezunu İmam olmaz/olamaz. Öyle olsa asgari ücretle saatlerce çalışmak yerine İmam vs. olurdu herkes. İstemediğim bir okula gitme. Çalışırsan her şey olur, az da olsa düzenli çalışmaya gayret et.

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Olmaz diye birşey yok çalışırsan herşey olur çok çalışacağına inanıyorsan doktorluğa yönel
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adıy

Aman
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güzel biyer çıkarmı
taban puanlara bak ordan seç kkendine

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
1. sorum

Hangisini Seçeyim

2.sorum

Ne yapayım
318 puan alıp istediğim liseye gittim. Tercihim meslek lisesi oldu. Ortamı kötü diyenler olacaktır, kısmen haklılar. Ancak, ortamı ve çevrenizi siz seçmelisiniz. Eğer güzel, nezih bir yerde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi varsa, o liseye gidin ama ATP (Anadolu Teknik Programı) olanını seçin (gitmek istiyorsanız eğer). "Yok ben meslek lisesi seçmek istemiyorum" diyorsanız, Anadolu lisesine gitmenizi tavsiye ediyorum.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
kuran öğreticisi falan olursun diyolar
Cidden artık şu ''İmam hatip'e gidersen imam,Anadolu'ya gidersen orta seviyeli memur,Fen'e gidersen Doktor ya da Mühendis olursun'' fikirlerinden kurtulmamız gerekiyor.
Okullar seni istediğin mesleğe ulaştırmazlar.Seni meslek sahibi yapacak şey senin ''hırsın'' ve' ''Çalışma arzun'' olur.
Benim babam İmamhatip mezunu.
Üniversite sınavında Tıp fakültesi tutturacak kadar puan aldı.
Aldı almasına ama Ekonomik şartlar yüzünden gidemedi.

Önemli olan senin mutlu olacağın mesleği yapmandır.
Doktor olup mutsuz olmaktansa , memur olup mutlu olmakta var.
Ailen senin için en iyisini düşünmek ister.
Lakin bu en iyiye ulaşmak onların elinde olan bir şey değil.
O yüzden senin çalışman geleceğini şekillendirir.

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Cidden artık şu ''İmam hatip'e gidersen imam,Anadolu'ya gidersen orta seviyeli memur,Fen'e gidersen Doktor ya da Mühendis olursun'' fikirlerinden kurtulmamız gerekiyor.
Dediklerinize kesinlikle katılıyorum. Aynısı Meslek liseleri içinde geçerli. Maalesef toplumda böyle algılanıyor. Mesleğe gidenlerin geneli ailesi tarafından başarısız görülüp, "Mesleğe git, en azından eline mesleğini alırsın." diyorlar. Bu tür şeylerden toplum olarak kurtulmamız gerekiyor.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Dediklerinize kesinlikle katılıyorum. Aynısı Meslek liseleri içinde geçerli. Maalesef toplumda böyle algılanıyor. Mesleğe gidenlerin geneli ailesi tarafından başarısız görülüp, "Mesleğe git, en azından eline mesleğini alırsın." diyorlar. Bu tür şeylerden toplum olarak kurtulmamız gerekiyor.
meslek lisesinde bildiğim kadarıyla nitelikli işçi ve mühendis olma ihtimali var; meslek liseleri bence çok mühendis çıkarma potansiyeli olan bir lise. tabii ki düzgün çalışılınırsa

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
Bende anadoluya gidicem galiba hayırlısı olsun