Bilişimcilere Flört Kursu!

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Potsdam Üniversitesi'nde yeni yürürlüğe giren uygulama, ömrünü bilgisayar başında tüketen asosyal bilişimcilere "şimdi Almanya'da olmak vardı" dedirtecek.

Bilgisayarlarla fazla içli dışlı olduğu için sosyal hayatını yeterince düzene oturtamayanlardansanız, Almanya'daki Potsdam University'e geçiş yapmanın yollarını aramanızda fayda var.

Zira bu üniversitede, BT mühendisliği alanında doktora yapan 440 öğrenciye, flört etmeye yönelik SMS ve e-posta yazma, partilerde çevresindekileri etkileme ve reddedilmeyle başa çıkma konusunda kurs veriliyor.

Hedef: İş Hayatına Atılmak

Esasen iş dünyasına kolay giriş yapabilmek için tasarlanan bu kurs, aynı zamanda öğrencilerin vücut dili, topluluk önünde konuşma, stres yönetimi ve sunum yeteneklerini de geliştirmeyi hedefliyor. Bakalım bu uygulamanın emsaline, ülkemiz üniversitelerinde de yakın gelecekte rastlanacak mı.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Potsdam Üniversitesi
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

Junas

Doçent
Reaksiyon puanı
7
:icon_::mrgreen::mrgreen:

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hakaret mi iltifat mı anlamadım...
Ben mağaramda yaşamakten memnundum ya, zahmet etmeseydiniz keşke :p

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
sözüm meclisten dışarı dicem ben bu bilişimcilerde iki uç nokta gördüm hep...

ya çok sosyal olup işin suyunu çıkaranlar

ya da acaip asosyal olup işine gücüne kapananlar..

ama her iki kesimin de ortak olan yönü iletişimde vücut dilini kullanmayı beceremiyor oluşları...işin flört kısmını bilemem ama bu kısmı faydalı olur gibi geliyor...

hadi hayırlı flörtler :D

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Bence önemli bir konu ve haber. Makinaların mekanikliğinden, ete, kemiğe bürünmüş insanoğlunu unutur hale geliyorsunuz. Artık insan içinde olmak alışılmış olmaktan çıkıyor ve tek eğlenceniz sanal dostlarınızla yaptığınız muhabbetler haline geliyor...

Bir ten, bir ses, bir nefes çok farklı... Zaten bilişimci dediğin, kız veya erkek olsun enerjisini hasrcayabileceği bir bilgisayardan başka varlığa sahip olduğunda dengeli gitmezse bilgisayarı belli dönemlerde bırakıyor (kendimi örnek verebilirim). Flört demeyelim, çoğumuz ciddi insanlarız, hayatı ciddiye alıyoruz, o yüzden bilişim dünyasının teknik tarafında çalışan insanlar fazla hayta olmuyorlar...

Sanırım %100 ümüz flörtü veya bir kız - erkek arkadaşı hayal etsede, %80 lik bir kısım ciddi ilişkiden yanadır... Ben böyle düşünüyorum...

Saygı, sevgi, barış dileği ile..

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
bi faydası olacağını sanmam şahsen. bu yaptıkları işten ziyade kişilik meselesi çünkü. kişilikleri öyle ki kendilerini "diğerlerinden" soyutlayabilecekleri bir sektörü seçip, bu denli verimli oluyorlar. ama tabii enteresan bir fikirmiş şu kurs işi. ayrıca Alman insanının soğuk nevaleliğine hiç bir kurs çözüm getiremeyecektir...

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
üzülerek söylüyorum ki bende o işine gücüne dalıp asosyal olanlardanım. :( ama neyseki sosyal hayata da önem veriyorum. arkadaşlarımla vakit geçirmeyi seviyorum. ama iş yaparken de bölünmesini sevmiyorum ve iş yaparken kimseyle görüşmüyorum....

hurik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tez vakitte o üniversiteye gitmeyi nasip eyle Allah'ım,amin...