Bilinçsizce spor yapmak

Bu konuyu okuyanlar

Ömer_Faruk_V2.0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun süredir ağırlık kaldırmayan ve egzersiz yapmayan biri olarak 3 gün önce (cuma günü) acaba ne kadar yük kaldırabilirim diyerek 8kg lik ağırlığı tek seferde 50 kere kaldırmak gibi bir hata yaptım (her 2 kolda da). Sabah yaptığım egzersiz o gün beni pek etkilemedi sadece kaslar daha bi sıkı vaziyetteydi. Bir sonraki gün kolumu tam açmakta zorlanıyordum ama biraz zorlayarak yine günlük işleri yapabiliyordum heralde çok zorladım 1-2 güne geçer dedim fakat bir sonraki gün (pazar) dan itibaren kollarımı 90 dereceden fazla hiçbir suretle açamıyorum en ufak ağırlığı dahi taşırken acayip bir acı hissediyorum bu gün de değişen birşey yok. Acaba ne yapmalıyım? Böyle birşey yaşayan oldu mu ?

Hym

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Klasik hamlık ağrısı.Sıcak duş belki biraz rahatlatır.Onun dışında kasların iyileşmesini bekleyeceksin.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
lif kopması yaşarsınız ilk önce 1 kg gibi hafiflerden başlayın yoksa babamda olduğu gibi topak topak lifler çıkar bu lifler patlarsa çok tehlikeli olabilir sakın yapma en azından ben öyle biliyorum

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Çokta yapacak bir şeyiniz yok hap falan alırsanız belki yararlı olur ama çokta gerekli kalınmadıkça almak mantıklı olmayacaktır en iyisi dinlenmek olacaktır.

Ömer_Faruk_V2.0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Klasik hamlık ağrısı.Sıcak duş belki biraz rahatlatır.Onun dışında kasların iyileşmesini bekleyeceksin.
Hamlık ağrısı benim bildiğim birkaç gün içinde geçiyor fakat şuan 3 gün geçmiş olmasına rağmen daha önce hiç olmadığı kadar acıyor.

lif kopması yaşarsınız ilk önce 1 kg gibi hafiflerden başlayın yoksa babamda olduğu gibi topak topak lifler çıkar bu lifler patlarsa çok tehlikeli olabilir sakın yapma en azından ben öyle biliyorum
Lif kopmasında veya kas yırtılmasıda benim bildiğim morluk, deri altında kanlanma gibi şeyler olur bende böyle birşey yok.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Bengay kullan biraz yakacak kokusu ağır gelecek ama gevşemeni sağlayacaktır. Ayrıca fit düzgün bir vücut için ağırlık kaldırmanın yanında bisiklet sürmeyi tavsiye ederim. Vücudun aktif olarak gerekli yerlerini hareketlendiren güçlendiren ve vücuttaki yağı yakmanın en iyi yollarından birisi.

Reaksiyon puanı
8,013
Hocam sıcak duş alın ve oralara masaj uygulayın evde yapabilecekleriniz bunlar. Fakat dayanamayacak derecede ağrıyorsa mutlaka sağlık kuruluşuna gidin zarar vermiş olabilirsiniz.