Bilgisiyar

Bu konuyu okuyanlar

Tekkafto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisiyarımı açtığımda tekrar kendi kendine kapanıyor ve ayrıca pubg mobiel adlı oyunu açtığım zaman bi oyuna giriyorum ve bi anda oyundan atıyor bunu çözümü nedir ?

ugureryavuz

Profesör
Reaksiyon puanı
430
Bilgisayr açtığınız zaman ısınıyorum 5 10 dk durunca
Bilgisiyarımı açtığımda tekrar kendi kendine kapanıyor ve ayrıca pubg mobiel adlı oyunu açtığım zaman bi oyuna giriyorum ve bi anda oyundan atıyor bunu çözümü nedir ?

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Bilgisayarınızın özelliklerini yazabilir misiniz? İki şey aklıma geliyor, teknik sorun ya da RAT olabilir. Hiç korsan oyun, içerik vs. indirmeyi denediniz mi önceden?

@VECTORRR @met 35 @EFI Shell @AlteredTech

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Hocam çok ısındığından kendini kaatıyor olmazmı bilgiseyar
O zaman MSI Afterburner ile sıcaklık değerleri ölçmeyi deneyebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer sıcaklık değerleri 90 gibilere çıktıysa bakım zamanı gelmiş demektir, termal macun değişimi ve tozların temizlenmesi gerekebilir. Eğer hala düzelmediyse @met 35 yardıma koşacaktır. :)

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665
O zaman MSI Afterburner ile sıcaklık değerleri ölçmeyi deneyebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer sıcaklık değerleri 90 gibilere çıktıysa bakım zamanı gelmiş demektir, termal macun değişimi ve tozların temizlenmesi gerekebilir. Eğer hala düzelmediyse @met 35 yardıma koşacaktır. :)
Sistem açıldığında ısı bi anda 90 derecelere çıkıyorsa zaten termal macunla falan alakası yok olayın. Sistem soğumuyor demektir. Ya işlemci fanında bir sıkıntı var çalışıyormu kontrol gerekir. Veya tam yerine oturmuşmu bakmak gerekir. Herşey yerinde fanda çalışıyorsa zaten sistem açıldığında termal macun orda çürümüş dahi olsa ( abartıyorum ) , sistem 90 dereceyi görmez.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Sistem açıldığında ısı bi anda 90 derecelere çıkıyorsa zaten termal macunla falan alakası yok olayın. Sistem soğumuyor demektir. Ya işlemci fanında bir sıkıntı var çalışıyormu kontrol gerekir. Veya tam yerine oturmuşmu bakmak gerekir. Herşey yerinde fanda çalışıyorsa zaten sistem açıldığında termal macun orda çürümüş dahi olsa ( abartıyorum ) , sistem 90 dereceyi görmez.
Yanlış bilgimi düzelttiğin için teşekkür ederim. :)