Bilgisayarınıza Android İşletim Sistemi Kurmak İster misiniz ? Emülatör değil.

Bu konuyu okuyanlar

volbo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar emülatörlerden bahsetmiyorum. Bildiğiniz üzere android sistemi linux çekirdeği üzerinden geliştirilmiş bir sistemdir. Bir nevi diğer linux dağıtımları gibi düşünebiliriz. Ve android işletim sistemini ücretsiz olarak bilgisayarımıza indirmek için: http://www.android-x86.org/download
Adreste bir çok sürüm var ve hepsi de farklı farklı gruplandırılmış. Sistemi kurmak için LinuxLive programına ihtiyacımız var bu programla boot edilebilir android usb bellek oluşturacağız. Programı indirmek için: http://www.linuxliveusb.com/en/download

NOT: Program(linuxlive) sadece android 4 sürümünü boot edilebilir olarak çeviriyor !
Farklı bir program denemedim. Farklı bir programla 2.3.6 veya 3.2 gibi sürümleri de kurabilirsiniz belki.
Bootable usb oluşturmak çok basit arkadaşlar öncelikle diskimizi programda seçiyoruz sonra yukardaki linkten indirdiğiniz iso dosyasını seçiyoruz. Flash belleği "fat" olarak biçimlendirmeyi unutmayın !
Boot için bios ayarlarını usb disk olarak ayarlamanız yeterli olacaktır. Bu noktadan sonrası için buyrun vidyo:

NOT:Ben vidyo çekebilmek için VMWare programını kullandım arkadaşlar. Programda sanal makine oluştururken verdiğim değerleri açıkçası rastgele verdim. Şu an android i bilgisayarıma kurma imkanım yok; fakat 2 hafta sonra yükleyip bizzat deneyeceğim. Ancak; burda oluşturduğumuz usb disk aynı zamanda livedisk olduğu için android sistemi kurmadan da bilgisayarda çalıştırabilirsiniz. Bunun için yazılı anlatımı uygulayıp bilgisayarınızı usb den boot edince karşınıza çıkan ekrandan "live usb" yi seçmeniz yeterli olacaktır.

Kurulum Yapacaklar :
Arkadaşlar disk bölümleme ekranına lütfen dikkat edin orda "bootable" seçtikten sonra "write" kısmına geliyoruz ve ekrana "yes" yazıp enter a basıyoruz. Sonra işlem tamamlanınca "quit" diyoruz ve diskimiz oluşmuş oluyor.

İzlenimlerimi aktaracak olursam çok memnun kaldım açıkçası eve gittiğimde evdeki masaüstü bilgisayarıma kurmayı kesinlikle deneyeceğim. Çünkü xp de bile kasıyor sistem. Ve android bilgisayarda çok aşırı sade ve çok hızlı ayrıca görsellik on numara. Live usb den kullanırken interneti wireless ile sorunsuz kullandım gayet iyiydi. Bir kaç basit oyun kurdum çalıştırdı. Ayrıca kendi içerisindeki her şey çalışıyor. Tabi mesaj ve telefon özelliği hariç :D Kolay gelsin arkadaşlar mümkün mertebe sorularınızı yanıtlayacağım. Fakat şunu belirteyim android den pek anlamam; ben bilgisayara meraklıyım daha çok. Telefonum android değil.

Anlatımın tamamı vidyo dahil bana aittir alıntı değildir. Emeğe saygı lütfen.

Ayrıca aşağıdaki fotoğrafa bakmayı unutmayın ! Asus K53SJ Kullanıyorum ve kutu içine aldığım sürümü indirdim. Masaüstü bilgisayarına kuran olursa burdan yazmasını rica ediyorum hangi sürümü kullandığını. Çünkü şu an deneme şansım yok fakat 2 hafta sonra bunu masaüstü bilgisayarımda denemek istiyorum. Kolay gelsin arkadaşlar.
adszkk.jpg

[video=youtube;ZN-E3Ht7__8]http://www.youtube.com/watch?v=ZN-E3Ht7__8[/video]

windturks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internet bağlantı ayarlarını nasıl yapacağız peki onu bulabildiniz mi ben daha önce bu şekilde kurdum ama internete giremedim

pi511

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
usbnetbootin ile sitedeki tüm android isoları boot eden usb olarak yazılabiliyor

volbo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben live usb olarak çalıştırmıştım ve internet için ekstra bir ayar yapmamıştım. Wifi üzerinden bağlanıp direkt tarayıcı ile girebiliyordum.

rs_15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel anlatım için teşekkür ederim ,burada tarif edildiği gibi androidi asus bilgisayarıma kurdum ancak bir sıkıntım var. Android işletim sistemi fena halde kasıyor. Fare imlecini zor ilerletiyorum. Bunun sebebi ne olabilir ve nasıl çözebilirim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Güzel anlatım için teşekkür ederim ,burada tarif edildiği gibi androidi asus bilgisayarıma kurdum ancak bir sıkıntım var. Android işletim sistemi fena halde kasıyor. Fare imlecini zor ilerletiyorum. Bunun sebebi ne olabilir ve nasıl çözebilirim?

x86 kasmıyor hangi versiyonu kurdun?

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Emegin icin tesekkurler. Chrome OS neyse de android bilgisayarda hic cekilmiyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
denemek gerek ismi lazım olmayan kardeşim live cd'ni yapmıştı bunu denerim android sever android sevmeyen olduğum ortaya çıkacak...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende kurdum fakat opet, morhipo gibi android proğramlar çalışmıyor bu sorunu çözme yöntemi var mı.

rs_15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Özür dilerim cevabım biraz geç olacak. Sınavlarımdan dolayı ilgim, alakam kesildi birden forumlardan. Sorunun sebebini bilemiyorum ancak tekrar x86 kurduğumda sorun çözüldü. İlginiz için teşekkür ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu uygulamalar durdu hatasının bir çözümü yokmu acaba ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:biggrin::lol:beyler bende de athlon pc var bende android iso dosyasını usb flash diske kurdum bios tan ayarladım açıldı bende kaasma yapıyor ama çok az beli etmeyecek kadar rahat fakat willan aramaya girince on yapıyorum of ta kalıyor yani wilan bağlantılarını bulmuyor diriveride yeniledim yine olmadı. sorunla karşılaşıyorsunuz kurdum ama wilan aramıyor neye yarar ozamn .ha bir de şunu söyleyeyim indirdiyimiz iso android dosyası orjilan tabletten alınma deil tv lerde reklamı yapılan çin tabletler varya onların iso su sahte olduğu her halinden belli..:biggrin:

Freesby

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başarana kadar masaüstü için hangisi uyumlu, tek tek deneyeceğim :)))

S

SDN Okuru

SDN Okuru
meraba bende asus vivotab tf810c var windows8.1 yüklü fakat ben alışamadım. windowsu olduğu gibi silip sadece android yükleyebilirmiyim bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.