Bilgisayarın yeterli olmasına rağmen kötü olması

Bu konuyu okuyanlar

harunsss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.Ben bir konu hakkında danışmak istiyordum sizlere.Yaklaşık 2 sene kadar oldu ya da 3 sene tam bilemiyorum ama çokta eski değil.Asus'tan bir bilgisayar aldım.Baktıklarımın arasında en yüksek sisteme sahip olan laptop idi fakat 1 sene kadar zaman geçtikten sonra çok büyük hayal kırıklığına uğradım çün ki ödediğim para ve sahip olduğum donanımın gerçek karşılığını alamıyorum gerçekten.

Arkadaşlar benim laptop'umdaki sorun oyunlarda olsun veya internette gezinirken olsun ya da diğer işlemleri yaparken olsun çok yavaş çalışıyor.Özellikle ilk açıldığında 5-10 dakika rahat kendine gelmesini beklemek zorundayım.

Özellikle oyunlarda oldukça çok sorun çıkartıyor bana.Güç Planı olarak "Yüksek Performans" seçeneğini kullanıyorum ve özellikle oyuna girerken fişe takılı kullanıyorum ki tam güç alabilsin donanımlar diye.Fakat hangi oyun olursa olsun oyuna giriyorum özelliklerini en yükseğe alıyorum hiç bir kasma olmadan bir kaç dakika oynatıyor fakat daha sonra sanki o oyunu bu bilgisayarda çok çok zor çalıştırmışım gibi inanılmaz kasmaya başlıyor.Fakat sistem gayet yeterli.Anlamadığım nokta ise bu arkadaşlar.Bir kaç dakika sorunsuz yağ gibi akıyor oyun fakat daha sonra kaldırmıyor gibi çok fazla kasıyor.Böyle böyle gidiyor biraz iyi biraz kötü.Sizce bu sorun ne olabilir ? Bu bilgisayarın bu kadar yavaş çalışmasının,oyunlarda böyle sıkıntı çıkarmasının sebebi nedir ? Bu laptoptan kullanan var mı ? Önerileriniz nelerdir ?

Laptop Asus N56VZ

Intel Core i7 işlemci

4 GB GDDR5 paylaşımsız ekran kartı (GT650M)

16 GB 1600MHz RAM

W8 işletim sistemi

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Mesele ASUS değil mesele yazılımsal gibi geldi bana. İşletim sisteminde bir sorun vardır. ASUS'ta değil....

harunsss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mesele ASUS değil mesele yazılımsal gibi geldi bana. İşletim sisteminde bir sorun vardır. ASUS'ta değil....

Sorun ASUS'ta değildir diye düşünüyorum zaten bende.Asus diye demedim sorunu ama W8'den W7'ye geçtim.Bu sefer bilgisayar ilk çıkan bilgisayar gibi inanılmaz yavaşladı ve hiç bir verim alamadım.

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
bu sistemde ssd disk varmı bilmiyorum. ssd alırsanız çok fark görürsünüz.