Bilgisayarın ekranı TV'ye sığmıyor.

Bu konuyu okuyanlar

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
Gençler dün Bilgisayarı HDMI ile TV'ye bağladım. Bu arada TV 5 senelik falan. Her şey iyiydi, fakat görüntü sığmıyor TV'ye. Bunun hakkında bir sürü çözüm araştırdım. Herkes TV'den ayar yapılacak diyor. Fakat TV'de o ayarların hiçbiri yok. TV'm Beko bu arada. Görüntü ekrana sığmıyor yardımcı olabilirseniz teşekkürler :D .

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
tv çözünürlüğü kaç ise masaüstüne sağ tıklayıp görüntü yarlarına gelip açılan pencerede çözünürlüğü ona getirmen gerekiyor.

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
tv çözünürlüğü kaç ise masaüstüne sağ tıklayıp görüntü yarlarına gelip açılan pencerede çözünürlüğü ona getirmen gerekiyor.
öyle yaptım zaten. Laptop'un normal çözünürlüğü 1366 x 768 ben 1920 x 1080 yaptım. Gene de olmadı.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Televizyona yansıtılmış halde fotoğraf çekip buraya atar mısınız?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesela alt menü mü gözükmüyor? Sağ altta mı sığmama oluyor? Yoksa ortasına mı geliyor?

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
Televizyona yansıtılmış halde fotoğraf çekip buraya atar mısınız?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesela alt menü mü gözükmüyor? Sağ altta mı sığmama oluyor? Yoksa ortasına mı geliyor?
Hocam, mesela görev çubuğunun yarısı yok. Mesela bir klasör açıyorum klasörün sağ üst köşede olan büyüt, kapat simge haline getir butonları yok. Ya da klasörün sol tarafında bulunan hızlı menünün yarısı yok. Yani genel.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Evet, ayar yapmalısınız. Kumandadaki tüm tuşları deneyin bence. Olması lazım.

Son mesajlar