bilgisayarımın parçalarını geliştirmeme yardım edebilecek ?

Bu konuyu okuyanlar

onurerden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle herkese merhaba. Hayırlı ramazanlar. Benim bir arkadaşım bilgisayarının sorunlarından gına geldiği için bilgisayar parçalarını değiştirerek yeni parçalar koydurmak istiyor. Fakat bu bilgisayarının özelliklerinden hepsini mi değiştirmeli yoksa bazı parçalar değişse olur mu karar veremedik. Bu işten fazla anlamadığımız için de sizlere danışmak istedim.

-----Bilgisayar Özellikleri (Bildiğim Kadarıyla)

İşlemci: İntel(R) Pentium(R) CPU G620 2.60 Ghz

İşletim Sistemi: Windows 7 Professional 32 bit

Bellek: 2048 Mb RAM

Aygıt: Nvidia GeForce GT 220

RAM: 2.00 Gb

Sistem Türü: 32 bit işletim sistemi

-------- Arkadaşımın çok fazla bir bütçesi olmadığı için maximum fiyat olarak 1500-2000 arası birşeyler düşünüyor. Ona göre para biriktirecek. Kaldırmasını ve rahatça oynamasını istediği oyunlar : Arma 3 , Witcher 3 GTA 5 , Rainbow SixSiege , Skyrim The Elder Scrools 5 tarzı oyunlar. Oynayacağından değil ama en azından kaldırmasını yada düşük görüntü kalitesinde felan kasmamasını istiyor. Bizde fazla anlamadığımız için size danışmak istedim. Cevaplayan herkese teşekkürler..

Dengbej

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim bu sistemde bu tarz yeni nesil oyunları açsa bile akıcı bir şekilde oynamas düşük kalitede bile açsa kasar oynanmaz

kmlhyt

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Öncelikle herkese merhaba. Hayırlı ramazanlar. Benim bir arkadaşım bilgisayarının sorunlarından gına geldiği için bilgisayar parçalarını değiştirerek yeni parçalar koydurmak istiyor. Fakat bu bilgisayarının özelliklerinden hepsini mi değiştirmeli yoksa bazı parçalar değişse olur mu karar veremedik. Bu işten fazla anlamadığımız için de sizlere danışmak istedim.

-----Bilgisayar Özellikleri (Bildiğim Kadarıyla)

İşlemci: İntel(R) Pentium(R) CPU G620 2.60 Ghz

İşletim Sistemi: Windows 7 Professional 32 bit

Bellek: 2048 Mb RAM

Aygıt: Nvidia GeForce GT 220

RAM: 2.00 Gb

Sistem Türü: 32 bit işletim sistemi

-------- Arkadaşımın çok fazla bir bütçesi olmadığı için maximum fiyat olarak 1500-2000 arası birşeyler düşünüyor. Ona göre para biriktirecek. Kaldırmasını ve rahatça oynamasını istediği oyunlar : Arma 3 , Witcher 3 GTA 5 , Rainbow SixSiege , Skyrim The Elder Scrools 5 tarzı oyunlar. Oynayacağından değil ama en azından kaldırmasını yada düşük görüntü kalitesinde felan kasmamasını istiyor. Bizde fazla anlamadığımız için size danışmak istedim. Cevaplayan herkese teşekkürler..

1155 soket işlemci ama baya bi düşük. 2.elden işlemci alıp ramleri yükseltek olabilir. ama buna baglı olarak psu felanda isteyebilir. monitörü olduguna göre ben olsam yeni bir sistem toplarım. bu sisteme bence para harcamaya değmez.

Sinerji DCS950 i5-6400 8GB 1TB GTX950 bahsettiğin oyunların hepsbi gönül rahatlığı ile oynayabilir. hiçbir sıkıntıda çıkmaz. istersen vatan yada başka bir mağazadanda toplayabiliriz. elindeki parçalarıda satabilirsen 2.elden satarsın.