Bilgisayarımın Çözemediğim Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Charlezxl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar aylardır uğraştığım bir problemim var. Öncelikle bilgisarım 8 yıllık falan ama eski zamana göre çok iyi bir bilgisayar ama şöyle bir sıkıntım var oyun oynarken sürekli reset atıyordu ve bende tamirciye götürdüm termal macunu değiştirdi gönderdi düzelmedi ardından ben bir içini açıyım derken sanırım sorunu buldum işlemci fanı ve altındaki silindir metalle ilgili onu takıp çıkarttığımda bir kaç gün reset atmadan oynadım oyunları mı sonra tekrardan atmaya başladı yazılımsal her şeyi de denedim ama sonuca ulaşamadım. ( hatta fan hızı çok yavaşmış onu düzelttim o şekilde de yaklaşık bir kaç gün reset yemeden oynadım ama sonunda yine kapandı.)

Charlezxl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yeni bir anakart mı almam gerekir ve acaba o dediğim gibi işlemci fanı olayıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakart arada bir kısa devre yapıyor olmalı.
Bu arada web de vs oyun harici hiç bir yerde bu sorun olmuyor ve cs go oynuyorum ben cs go işlemciyi yoran bir oyunmuş onu oynarken yaşadığım bir sorun daha çok

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
İşlemcin nedir? Sıcaklık değerleri nedir?

Charlezxl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anakart arada bir kısa devre yapıyor olmalı.
Peki bunu test etmemin bir yolu var mı?

İşlemcin nedir? Sıcaklık değerleri nedir

İşlemcin nedir? Sıcaklık değerleri nedir?
İşlemci i7 nin eski bir modeli 2012 ye göre yani. Sıcaklık masaüstünde 34-37 derece falan.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
@Charlezxl, yok. Speccy diye bir program var. Oradan bütün bileşenlerin sıcaklığına bakabilirsin. CCleaner'in sayfasından indir. Bir de böyle bakalım.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
@Charlezxl, peki eski zamanlarda kullandığında sıcaklık değerleri nasıldı?

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
@Charlezxl, eski zamanlarda çok ısınmış olabilir. Anakartına teknik servise baktır.