Bilgisayarımın bazı parçalarını değiştirmek istiyorum, sizce hangilerini değiştirmeliyim ? (Bütçe az)

Bu konuyu okuyanlar

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,894
74439

Emir11

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Ağabey salladim ben hep istiyordum pc toplamak dedim foruma yazayim hemen sallayip gectim

Emir11

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Bir aile neden çocuğuna onca para vererek PC alır ki? Sonra da niye okulda kaldın. :D:D:D:D:D:D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üstüne bir de borç içinde olmalarına rağmen senin keyfini düşünüyorlar.
Rica etsem duzgun konusur musun ben bu yasima kadar full takdir aldim ayrica sanane milletin anasi babasi ps4 alio ogluna ne bilem iphone alio ben bir bilgisayar istemisim 6-7 senedir cok mu birsey istiyorum yaziklar olsun

Arandomguy

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Bir aile neden çocuğuna onca para vererek PC alır ki? Sonra da niye okulda kaldın. :D:D:D:D:D:D

Kanka biliyorum kıskandın ama burası bir forum ve biz burada insanlara yardım ediyoruz. Herkesin bütçesi aynı olmak zorunda değil. Mesela ben,m Samsung S8 telefonum ve GTX 1060 bilgisayarım var. İkisini de kendi paramla almadım. Sınav kazandığım için falan alındı. Sadece yardıma odaklanalım

Emir11

Asistan
Reaksiyon puanı
17

Sanane la sanene sanaaa neee keske senin ailende sana bu kadar deger verseydi yazık terbiyesiz

Kanka biliyorum kıskandın ama burası bir forum ve biz burada insanlara yardım ediyoruz. Herkesin bütçesi aynı olmak zorunda değil. Mesela ben,m Samsung S8 telefonum ve GTX 1060 bilgisayarım var. İkisini de kendi paramla almadım. Sınav kazandığım için falan alındı. Sadece yardıma odaklanalım
Çok teşekkürler verdigin cevap icin keske herkes senin gibi dusunebilse

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Sanane la sanene sanaaa neee keske senin ailende sana bu kadar deger verseydi yazık terbiyesiz

Çok teşekkürler verdigin cevap icin keske herkes senin gibi dusunebilse
Terbiyesiz demeyin lütfen forumda saygılı olun :mad:

Emir11

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Öncelikle kusura bakma,işim çıktığı için bi anda gittim.

Anakartın çok eski,google a tam modelini yazmama rağmen kesin bilgilere ulaşamadım,bu sebeple de kesin parça önerisi yapamam.Dolayısıyla yeni bir anakart önermem gerekiyor.Kolayca bulup takmak istiyorsun fakat parçaları 2. elden alman gerekiyor,bu yüzden hepsini tek tek sipariş vereceksin.
(Bulabildiğim en düşük bütçeli parçaları seçtim)

İşlemci : Q8400 2.66 Ghz 4 çekirdek (GHZ sinin düşük olmasına bakma,4çekirdekli oluşu 3.00 Ghz olan işlemcilerden bile daha iyi performans vermesini sağlayacak)
Anakart : Gigabyte-G33M-S2L (Güzel anakart,fiyatı baya uygun)
Ram:2+2+2+2=8GB 800mhz (bu linkteki ramlerden 4 tane alacaksınız toplamda 8gb olacak)
Ekran Kartı : GT 1030 2GB
Power supply : High Power 600W

SSD:ADATA SU650 120GB (Şimdi diyeceksin benim zaten depolamam var neden bana 120 GB lık depolama önerdin,açıklayayım.Senin elinde Harddisk var yani HDD,benim önerdiğim ise SSD,tek cümleyle açıklamak gerekirse "en berbat SSD bile en güçlü HDD den hızlıdır" bu SSD yi alman bilgisayarın açılma hızına,oyunlardaki bekleme ekranlarının hızına kısacası sistemin hepsine hız verir,hani bir dosyaya tıklarsın açılmasını beklersin ya,bunda öyle bir durum yok,ayrıca bilgisayarın açma kapama tuşuna bas ve 10-20 saniye içerisinde bilgisayarın hazır olsun,şu anki bilgisayarın kaç dk de açılıyor ?Bunlar için birde windows 10 kurman gerekir,elinde flash bellek varsa bu kolay bir işlem.Ha yapamam dersen bir bilgisayarcıya götür 10 TL ye yapabilir fakat 10 TL ni onlara yedirme kendin kur derim)

Toplam 938TL yapıyor geri kalan parayla da kargoları ödersin.
ABİ yendiden bana yardımcı olur musun ilanlar kaldırılmış bide abi bildiğin gibi win 7 2020 de kalkıcak bu yüzden belki sistemi yükseltebilirim win 10 ya da 8 düşünüyorum. (oyun pcsi olmasına gerek yok kasmasın yeter oyun pcleri maliyeti daha fazla oluyor)

Son düzenleme:

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
ABİ yendiden bana yardımcı olur musun ilanlar kaldırılmış bide abi bildiğin gibi win 7 2020 de kalkıcak bu yüzden belki sistemi yükseltebilirim win 10 ya da 8 düşünüyorum. (oyun pcsi olmasına gerek yok kasmasın yeter oyun pcleri maliyeti daha fazla oluyor)
İlla attığım olanlardan almak zorunda değilsin,aynı model işlemci farklı birinden de alinabilir mesela.

Windows 10 tavsiye ederim,SSD almadan win 8 ya da win 10 a gecmemeni tavsiye ederim.Kendimden biliyorum,HDD de kasıyor.

Emir11

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Bu nasıl ama keşke faizli bölmese ---> Union 2200 [Bafır Adam] | R3 2200G AMD Vega 8 Gpu 8GB DDR4 240GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com

İlla attığım olanlardan almak zorunda değilsin,aynı model işlemci farklı birinden de alinabilir mesela.

Windows 10 tavsiye ederim,SSD almadan win 8 ya da win 10 a gecmemeni tavsiye ederim.Kendimden biliyorum,HDD de kasıyor.

abi ben çok anlamam sence ben ne yapayım ilçedeki bilgisayarcılardan tavsiye mi alsam acaba

SAHİBİNDENDEN PCLER BULDUM NASIL

1- 1050LI OYUNCU PC - Toplama Masaüstü Modeller İlanları sahibinden.com'da - 759679251
2- ERDİ BİLGİSAYAR'DAN OYUNCU MAKİNESİ TX KASA - Toplama Masaüstü Modeller İlanları sahibinden.com'da - 760031563
3- FİBERTECHDEN FULL PERFORMANS GARANTİLİ OYUNCU PC BU FİYATA - Toplama Masaüstü Modeller İlanları sahibinden.com'da - 760440907

Son düzenleme:

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Sahibinden bulduklarını pek tavsiye etmem,eski bileşenler var,ileriye dönük olmaz.
Union 2200 iyi bir kasa mümkünse onu al.
Bilgisayarcilardan tavsiye almana gerek yok.Windows yüklemeyi beceremem diyorsan onlara yükletebilirsin.Dedigim gibi kasanda herhangi bir SSD bulunacaksa Windows 10,SSD olmazsa Windows 10 kasar.

Son düzenleme:

Emir11

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Abi letgodan bi abakr misin gercekten guzel pcler var 1000tl 1500tl fln bi de sen bakarmisin hangileri kaliteli

Bu arada bilecikte oturuyorum eskişehirde fln da var efso pcler ama ben cok anlamam

Son düzenleme:

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Abi letgodan bi abakr misin gercekten guzel pcler var 1000tl 1500tl fln bi de sen bakarmisin hangileri kaliteli

Bu arada bilecikte oturuyorum eskişehirde fln da var efso pcler ama ben cok anlamam
Bilecik-Eskisehir civarinda hiç düzgün şeyler yok.Ya da ben bulamadım çünkü letgo da sahibinden deki gibi filtreleme yok,arama yerine ne yazarsan o cikiyo ve herkes başka bişe yazıyı.Gaming sistem,gaming kasa,oyuncu kasasi vs vs.
Bu yüzden sahibinden kolayca istediğimiz şeyi bulabiliyoruz.
PSU dışında her şey çok iyi diyebilirim,baksana 16 GB ram var.İleride ekran kartı alırken PSU da değiştirilmeli.Bu fiyata alınabilecek en iyi sistem budur.

Emir11

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Bilecik-Eskisehir civarinda hiç düzgün şeyler yok.Ya da ben bulamadım çünkü letgo da sahibinden deki gibi filtreleme yok,arama yerine ne yazarsan o cikiyo ve herkes başka bişe yazıyı.Gaming sistem,gaming kasa,oyuncu kasasi vs vs.
Bu yüzden sahibinden kolayca istediğimiz şeyi bulabiliyoruz.
PSU dışında her şey çok iyi diyebilirim,baksana 16 GB ram var.İleride ekran kartı alırken PSU da değiştirilmeli.Bu fiyata alınabilecek en iyi sistem budur.

Abi ben konumu eskisehir dedim fiyata da en cok 1500 yazdim cikti letgoda simdi de linkine bakicam

Uuuuu abi bu ne sistemmis yaa acba neden bu kadar ucuz cok iyi bence cok hosuma gitti ben zaten cok oyun oynamam bide win 10 dur bu ohoo bunu almam lazim ins alana kadar bitmez almaz kimse

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Abi ben konumu eskisehir dedim fiyata da en cok 1500 yazdim cikti letgoda simdi de linkine bakicam

Uuuuu abi bu ne sistemmis yaa acba neden bu kadar ucuz cok iyi bence cok hosuma gitti ben zaten cok oyun oynamam bide win 10 dur bu ohoo bunu almam lazim ins alana kadar bitmez almaz kimse
Satıcıya söyle elinde tutsun,iyi kalpli biriyse satmaz tutar.İkince elden çok alışveriş yapan birisiyim bu şekilde bir çok ürün aldım,sen güzelce söyle alıcam de tutar o satmaz.
Oyun oynamam dedin ama içerisinde çokta kötü olmayan bir gpu var (işlemcinin içerisinde).Bir çok oyunu oynarsın yani,GTA 5 filan canın çekerse hiç çekinme tak yükle keyfine bak :D

Emir11

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Satıcıya söyle elinde tutsun,iyi kalpli biriyse satmaz tutar.İkince elden çok alışveriş yapan birisiyim bu şekilde bir çok ürün aldım,sen güzelce söyle alıcam de tutar o satmaz.
Oyun oynamam dedin ama içerisinde çokta kötü olmayan bir gpu var (işlemcinin içerisinde).Bir çok oyunu oynarsın yani,GTA 5 filan canın çekerse hiç çekinme tak yükle keyfine bak :D

Abi yaa annrme sordum cok sıkışıkmışız babama ben bi ara soriyim adamla konussun satmasin bide abi sence neden bu kadar ucuz yani bu bence 3b 4 b var yani

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Abi yaa annrme sordum cok sıkışıkmışız babama ben bi ara soriyim adamla konussun satmasin bide abi sence neden bu kadar ucuz yani bu bence 3b 4 b var yani
Hayır 3b 4b filan değil o sistem :D
Yukarıdaki sisteme benziyor,yukarıdaki sistem 0 ve sadece 1500-1600TL hiç olmadı onu alırsın.Rami 8GB fazla ve anakartı daha iyi,bir de soğutucu filan eklemiş.İkinci el bi sistem yani gayet uygun,hatta pazarlık bile deneyebilirsin,1400TL filan yapar belki.
Hiç olmadı bu sıfır sistemi alırsın bu da iyi.Ama ikinci eldeki kadar iyi değil tabi ki.

pc-kurdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar ben yaklaşık bir 6 7 senelik bir pc min bazı parçalarını yükseltmek istiyorum malum borçlarımız var bir sistem toplayamayacağım pc özellikleri
İşletim sistemi: Win7 Ultimate 64 bit (6.1,yapı 7601)
İşlemci: İntel Pentium Dual CPU E2140 1.60 GHz (2 CPUs)
Bellek: 2048 MB RAM
Ekran Kartı: ATI Radeon HD 4350 yaklaşık toplam bellek :1275 MB
Geçerli görüntü modu:1440x900 (32 Bit) (60Hz)
PowerSuply(Güç Kaynağı) markası sanırım vestel çünkü bu pc vestelin ama toplamışlar zamanında kasa arkasında 300W bide 50Hz yazıyor

Bildiğim bileşenler bunlar yardımcı olursanız sevinirim.
kardeş öncelikle ekran kartını 2 gb yap yok kıstlı bütcem diyorsan 1 gb lık ekran kartı ama 256 bit olandan takman gerekirbuun nedeni 128 bitlik tek şeritli yol ise 256 bitlik ekran kartı 4 şeritten veri alır daha verimlidir anlıcan sonra mümkünse hafıza kartlarını 4 gb yap eğer 2 slotun varsa 2x2 gb kart tak powwer supply ise 450 w okey olur

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
kardeş öncelikle ekran kartını 2 gb yap yok kıstlı bütcem diyorsan 1 gb lık ekran kartı ama 256 bit olandan takman gerekirbuun nedeni 128 bitlik tek şeritli yol ise 256 bitlik ekran kartı 4 şeritten veri alır daha verimlidir anlıcan sonra mümkünse hafıza kartlarını 4 gb yap eğer 2 slotun varsa 2x2 gb kart tak powwer supply ise 450 w okey olur
Ekran kartları sadece bit ve GB larla karşılaştırılamaz,yanlış bilgi vermeyelim.
Mesela aşağıdaki testte GTX 750 1GB 128 bit ekran kartı HD 4890 1GB 256Bit lik ekran kartından daha güçlü.Bunun gibi tonlarca örnek var.

Emir11

Asistan
Reaksiyon puanı
17
mümkün sanirim bilmiyorum ben alternatif olarak attim ama aralikta fln olur ins

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Tüh yayindan kalkmis abi

Sadece ekran kartıyla işlemci bile 2000tl yi geçiyor,fazla ucuz.Sorunu yoksa hayatında bu fiyata bulabileceğin en iyi sistem olur ama işin içinde bı bit yeniği var gibi,dikkat et.