Bilgisayarımı yenilemek istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

beynim 2 gb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarımda son 1-2 haftadır aşırı yavaşlama görüyorum. on kere virüs taraması yaptım farklı antivirüslerle, kayıt defterini temizledim, diski boşalttım ama sorunu bir türlü çözemedim. kasanın tozlarını da aldım ama nafile. oyunlarda kasma, loading ekranlarında çok uzun bekleme, video izlerken fazla hareketli sahnelerde kasma gibi sorunlarım var. hd video bu bilgisayarda hiç izleyemedim zaten de, tam ekranda 360p de azcık kasarak izleyebiliyordum, şimdi imkanı yok tam ekran izleyemiyorum. ram çok kullanılıyor diyeceksiniz, task managerden kapatmadığım işlem kalmadı, ram i kullanan hiçbir şey yok. ama sorun şu ki, bilgisayar 8. yılını doldurmak üzere.
2 gb ram

3.00 ghz
intel pentium 4 cpu

msi 7592 ana kart

ati radeon x1550 serisi 400 mhz 512 mb ekran kartı

donanımlarım bunlar. ne yapmalıyım?

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Soru güzel de tek cevabı yok:

1. RAM'i 4 GB'a çıkartırsan Internet ve videolarda artış sağlarsın. Bu kasada başka bir tavsiyem de yok. Mevcut durumdaki yavaşlama için ise iyi bir virüs taraması ve diski kontrol etmeni tavsiye ederim.
2. Ama amacın oyun oynamak ve güncel oyunları oynamak ise pamuk eller cebe. Ama upgrade değil yeni bir bilgisayar alma gibi düşüneceksin, o konuda buraya tavsiyer düşüyor zaten.

beynim 2 gb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Soru güzel de tek cevabı yok:

1. RAM'i 4 GB'a çıkartırsan Internet ve videolarda artış sağlarsın. Bu kasada başka bir tavsiyem de yok. Mevcut durumdaki yavaşlama için ise iyi bir virüs taraması ve diski kontrol etmeni tavsiye ederim.
2. Ama amacın oyun oynamak ve güncel oyunları oynamak ise pamuk eller cebe. Ama upgrade değil yeni bir bilgisayar alma gibi düşüneceksin, o konuda buraya tavsiyer düşüyor zaten.

80 gb sata hdd vardı onu değiştirip samsung 250 gb bir şey almıştım, 1 ay oldu olmadı. herhangi bir fiziksel hasara da maruz kalmadı, bad sector denen olay olacagını zannetmem ama gene bir deneyeyim. ram arttırma olayına da bakayım, teşekkürler.

The Famous

Asistan
Reaksiyon puanı
7
bilgisayarımda son 1-2 haftadır aşırı yavaşlama görüyorum. on kere virüs taraması yaptım farklı antivirüslerle, kayıt defterini temizledim, diski boşalttım ama sorunu bir türlü çözemedim. kasanın tozlarını da aldım ama nafile. oyunlarda kasma, loading ekranlarında çok uzun bekleme, video izlerken fazla hareketli sahnelerde kasma gibi sorunlarım var. hd video bu bilgisayarda hiç izleyemedim zaten de, tam ekranda 360p de azcık kasarak izleyebiliyordum, şimdi imkanı yok tam ekran izleyemiyorum. ram çok kullanılıyor diyeceksiniz, task managerden kapatmadığım işlem kalmadı, ram i kullanan hiçbir şey yok. ama sorun şu ki, bilgisayar 8. yılını doldurmak üzere.
2 gb ram

3.00 ghz
intel pentium 4 cpu

msi 7592 ana kart

ati radeon x1550 serisi 400 mhz 512 mb ekran kartı

donanımlarım bunlar. ne yapmalıyım?
İlk olarak bir format cdsi takıp hdd yi tamamen silip baştan format atmalısın
2. işlemcinin termal macununu yenilemen lazım
3. Ve son olarak ekran kartının termal macununu yenilemen lazım

Bunları yaparsan kasma problemin az da olsa çözülmüş olcaktır.

Benim bilgisayarım 10 yıllık işlemci ve ekran kartının termal macununu yeniledim fomat attım kasma yaşamıyorum.

beynim 2 gb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk olarak bir format cdsi takıp hdd yi tamamen silip baştan format atmalısın
2. işlemcinin termal macununu yenilemen lazım
3. Ve son olarak ekran kartının termal macununu yenilemen lazım

Bunları yaparsan kasma problemin az da olsa çözülmüş olcaktır.

Benim bilgisayarım 10 yıllık işlemci ve ekran kartının termal macununu yeniledim fomat attım kasma yaşamıyorum.

format olayını daha önce de yaptım da, işlemci ve ekran kartının termal macun olayını bir deneyeyim. yarın bir bilgisayarcıya götüreyim sıksın bakalım nereye gerekiyorsa macunları. sağol yardım için.

The Famous

Asistan
Reaksiyon puanı
7
format olayını daha önce de yaptım da, işlemci ve ekran kartının termal macun olayını bir deneyeyim. yarın bir bilgisayarcıya götüreyim sıksın bakalım nereye gerekiyorsa macunları. sağol yardım için.
Önemli değil
Dediklerimi hallettikten sonra yet another clear avast ccleaner gibi programları yükleyip hızlandırabilirsin.