Soru Bilgisayarımı kaça satabilirim ?

Bu konuyu okuyanlar

monoman12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar, Bilgisayarımı satıp daha düşük performanslı 5700g apulu sistem toplamayı düşünüyorum mini itx kasa ile. Şu anki sistemimi 2. el olarak değeri nedir sizce fikir almak istedim. 2 yıla yakındır temiz bir şekilde kullanıyorum.

Anakart: MSI B460M-A PRO 2933MHz DDR4 Soket 1200 M.2

Ekran kartı: SAPPHIRE Radeon RX 5500 XT NITRO+ OC 8GB GDDR6 128bit

İşlemci: INTEL Core i3 10100F 3.60GHz

Ram: GSKILL 16GB (2x8GB) Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 ram

SSD: SANDISK 1TB Ultra NVMe M.2 SSD (2400MB Okuma)

Kasa: CORSAIR Carbide Serisi SPEC-05 650W 80+ USB 3.0

Son düzenleme:

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,539
Geçmeyi planladığınız sistemde performans olarak ciddi düşüş yaşayacaksınız. Emin misiniz?
Sadece işlemci ağırlıklı görevlerde %15 gibi bir perf. gelebilir o kadar. Oyunda çok düşer zaten.

Sistemin fiyatına gelecek olursak, parçaların çalışır ve kırık vs. olmadığını ve garantisinin bittiğini göz önüne alıyorum. Bu tarz fiyatlamalarda herkesin düştüğü bir yanlış var. Gidip ürünleri tek tek sıfır fiyatlarını kontrol ediyorlar. Sadece ürünün değil, ürünün müdahillerinin de fiyatına bakılmalı. Kullanıcı olsam ve bu sistemi almak istesem max şunu öderim:
Anakart: 600
Ekran kartı: 3000
İşlemci: 1000
Ram: 800
SSD: 900 (İkinci el ssd ve usb çok tehlikelidir. Başa yasal ihaleler alınabilir!)
Kasa: 1000

Toplam +-%10 olacak şekilde 7300 TL öderim. 1 TL fazla ödemem :)

Başkası için fiyatlar değişebilir, bir çoğunun sıfır alternatifleri var ve bu sıfır alternatiflerin çoğu ikinci elden de daha ucuz. Öncelikle eldeki ürünün 2 yıl kullanılmış ve ikinci el olduğunun anlaşılması lazım.

Umarım yardımı olur

monoman12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçmeyi planladığınız sistemde performans olarak ciddi düşüş yaşayacaksınız. Emin misiniz?
Sadece işlemci ağırlıklı görevlerde %15 gibi bir perf. gelebilir o kadar. Oyunda çok düşer zaten.

Sistemin fiyatına gelecek olursak, parçaların çalışır ve kırık vs. olmadığını ve garantisinin bittiğini göz önüne alıyorum. Bu tarz fiyatlamalarda herkesin düştüğü bir yanlış var. Gidip ürünleri tek tek sıfır fiyatlarını kontrol ediyorlar. Sadece ürünün değil, ürünün müdahillerinin de fiyatına bakılmalı. Kullanıcı olsam ve bu sistemi almak istesem max şunu öderim:
Anakart: 600
Ekran kartı: 3000
İşlemci: 1000
Ram: 800
SSD: 900 (İkinci el ssd ve usb çok tehlikelidir. Başa yasal ihaleler alınabilir!)
Kasa: 1000

Toplam +-%10 olacak şekilde 7300 TL öderim. 1 TL fazla ödemem :)

Başkası için fiyatlar değişebilir, bir çoğunun sıfır alternatifleri var ve bu sıfır alternatiflerin çoğu ikinci elden de daha ucuz. Öncelikle eldeki ürünün 2 yıl kullanılmış ve ikinci el olduğunun anlaşılması lazım.

Umarım yardımı olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

aldığım fiyata satacağım yani hocam :D Teşekkür ederim

Son mesajlar