Bilgisayarımı İlk Açılışta Ekran Gelmeme Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Ahmet Ylmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarımı ne olduğunu anlayamadım bilgisayarı ilk açtığımda ekran gelmiyor (dvı-hdmı dönüştürtücu kullanıyorum) çıkarıp tekrar takıyorum pcyi güç tüşündan kapayıp yenıden başatıyorum ve ekran geliyor.

1.) Bu Sorun Ne Olabilir Nasıl Düzeltebilirim
2.)Güç tuşundan kapamak bilgiaayarıma zarar verirmi

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Bilgisayarımı ne olduğunu anlayamadım bilgisayarı ilk açtığımda ekran gelmiyor (dvı-hdmı dönüştürtücu kullanıyorum) çıkarıp tekrar takıyorum pcyi güç tüşündan kapayıp yenıden başatıyorum ve ekran geliyor.

1.) Bu Sorun Ne Olabilir Nasıl Düzeltebilirim
2.)Güç tuşundan kapamak bilgiaayarıma zarar verirmi
İlk olarak dönüştürücüde sorun olabilir... Sonrasında ise PSU'da... Monitör giriş ve çıkışlarını da kontrol edin.

Ahmet Ylmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vatandan topladım onunyanında dönüştürücüde aldım adamlar kontrol ettiler dönüştürücüde sorun yok gırış çıkışlarında da sorun yok... Peki kapayıp açmam bilgisayarıma zarar verirmi ?

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Vatandan topladım onunyanında dönüştürücüde aldım adamlar kontrol ettiler dönüştürücüde sorun yok gırış çıkışlarında da sorun yok... Peki kapayıp açmam bilgisayarıma zarar verirmi ?
Hayır zararı olmaz. Fakat sen yine de mümkün mertebe Windows üzerinden kapatmaya özen göster...

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
PC'yi açtıktan sonra soketi takmayı deneyin.Sonucu buraya yazarsınız.Güç düğmesinden kapatmak zarar vermez ama şöyle vermez.Eğer bir işlem yapmıyorsanız ve de BIOS ekranında bir şey yapmıyorsanız zarar vermez.