Bilgisayarımdan verim alamıyorum.

Bu konuyu okuyanlar

theonlineer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar 1 ay kadar önce bir 3300 TL'ye bir oyun bilgisayarı toplattım. İnternetten izlediğim kadarıyla videolarda adamların topladığı bilgisayarların oyun testi gerçekten muazzamdı. GTA 5'de tam ayarlarda 150 FPS gibi değerler alıyorlardı. Ben ise 50-60 arası alıyordum. Bi ara gözüme onların monitörlerinin 144hz'si geldi. Benim monitörüm 60 hz idi ondan olabilir miydi? Bir yardım ederseniz sevinirim. İstediğiniz fotoğraf ekran alıntısı vs olursa yazın.

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Sistem özellikleri nedir ve hangi oyunlardan verim alamıyorsunuz?

theonlineer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sistem özellikleri resimde... Verim alamadığım oyun GTA 5. Battlefield 1'de deneme fırsatım çok olmadı. The Forest'ta tam grafiklerde gayet iyiydi. Sadece GTA 5 özellikle online de ortalık karışınca beni deli ediyor.

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    25.8 KB · Görüntüleme: 558
  • 2.PNG
    2.PNG
    21.9 KB · Görüntüleme: 591

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Sistem özellikleri resimde... Verim alamadığım oyun GTA 5. Battlefield 1'de deneme fırsatım çok olmadı. The Forest'ta tam grafiklerde gayet iyiydi. Sadece GTA 5 özellikle online de ortalık karışınca beni deli ediyor.
Öncelikle madem 1 ay önce toplandı neden FX işlemci tercih ettiniz? Performansı çok düşük ya da yetersiz demiyorum ancak 1 ay önce tercih edilebilecek çok daha iyi işlemciler vardı. Her neyse verim açısından eğer konu sadece GTA 5'de ortalık karışınca oluyorsa muhtemelen ayarları köklediniz normal şartlarda 30 fps falan alıyorsunuz ve haliyle ortalık karışınca FPS düşüyor. Biraz daha ayarları düşürmeyi deneyin. Anti Aliasing'i düşürmeyi deneyin performansı büyük ölçüde etkiler. Sonucu bildirmeyi unutmayın ki yardımcı olabilecek başka fikirler üretmeye çalışalım :)

theonlineer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nasıl gözümden kaçtı bilmiyorum o_O VSync açık kalmış... Kapattım FPS artışı gördüm yardımınız için teşekkürler