Bilgisayarımdaki Ani Kapanma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Rulng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar

Hp Pavilion g6 Marka bilgisayarım var bilgisayarımı kullanırken aniden çat diye kapanıyor sorun ne bir türlü çözemedim '' Pil Azaldı %15 '' Gibi uyarılar veriyordu eskiden artık onu hiç görmüyorum direk kapanıyor ısıdan dolayı olduğunu düşündüm fakat bilgisayarı yeni açtığım zamanlar bile yapıyor yanlız şunu fark ettim şarjım %25 - %40 civarı iken hep böyle oluyor bilgisayar kapandıktan sonra bir süre power tuşuna basıyorum açılmıyor sonra aradan bi 2 dk felan geçiyo tekrar açılıyo bu sefer windowsun yüklenme yerine gelmeden kapanıyor şarja taktığım zaman hiçbir problem yaşamıyorum sorunun bataryadan kaynaklandığını düşünüyorum fakat Hp Support Assistant dan pil durumuna baktım herşey yolunda görünüyor bi arkadaşımda hp nin pavilion serisinden bir bilgisayar kullanıyor onda mesela bilgisayar açıldığında pilinizin ömrü azalmıştır diye uyarı vermiş zamanında , bende böyle bişey de yok dün bilgisayarın şarj durumunu takip ettim yüzde kaçta kapanıyor diye şöyle bir durum oldu %22 deyken bilgisayara hiç dokunmadım sonra google chrome yi açtım ve çat yine kapandı sanırım o civarda kullanmayınca birşey olmuyor ama bir programı çalıştırınca kapanıyor lütfen yardım edin

akif14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Normalde işlemci ısındığında bilgisayar aniden kapanır ama sende bilgisayar sarjdayken kapanmıyormus , o zaman sorun pildedir.

Sağlam bir pille değiştirip dene sorun geçerse pilde hata vardır.

Rulng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Normalde işlemci ısındığında bilgisayar aniden kapanır ama sende bilgisayar sarjdayken kapanmıyormus , o zaman sorun pildedir.

Sağlam bir pille değiştirip dene sorun geçerse pilde hata vardır.

Bilgisayarımın pilini nerden 0 olarak alabilirim fiyat konusunda da bilgilendirir misiniz ?

Rulng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

akif14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Zaten sarjdayken kapanmıyormuş, siz genede deneyin eğer sarjdayken ve batarya yokken bilgisayar yine kapanırsa sorun bataryada değil demektir, kapanmassa yüksek ihtimalle sorun bataryadadır siz yinede sağlam pil takıp deneyin.

Rulng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten sarjdayken kapanmıyormuş, siz genede deneyin eğer sarjdayken ve batarya yokken bilgisayar yine kapanırsa sorun bataryada değil demektir, kapanmassa yüksek ihtimalle sorun bataryadadır siz yinede sağlam pil takıp deneyin.
Tamamdır Teşekkür Ederim Bilginiz için