Yardım Bilgisayarımda powersupply yanması sonrasında performans kaybı

Bu konuyu okuyanlar

mertnaimsvr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle merhaba yaklaşık 1 ay önce fırtınalı bi havada elektriklerin gidip gelmesi sonucu bilgisayarımın güç kaynağı yandı değiştirdikten sonra formatlayıp bilgisayarı sıfırdan kurdum bütün driverlerımı indirdim güncelledim masaüstünde herhangi bir sıkıntı yokken oyunlara girdiğimde 10 fpsten yukarı çıkmıyor sürekli takılıyor güç kaynağı yanmadan önce 120 150 FPS arası almama rağmen şuan 08 10 13 olarak değişiyor sebebi ne olabilir acaba

Gtx1050Ti
İ5 2400
8gb ram
Sandisk 480gb ssd
Windows 10

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,526
Güç kaynağı önceden neydi hangi modele değiştirdiniz acaba paylaşabilir misiniz?
Birde yeni aldığınız güç kaynağı sıfır mı ikinci el mi?

mertnaimsvr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Güç kaynağı önceden neydi hangi modele değiştirdiniz acaba paylaşabilir misiniz?
Birde yeni aldığınız güç kaynağı sıfır mı ikinci el mi?
eski güç kaynağının markasını hatırlamıyorum 300w dı değişirken 250w taktılar ondan kaynaklı olduğunu düşünüp 350w ile değiştirttim bi süre idare etsin beni diye ikinci el aldım

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,526
eski güç kaynağının markasını hatırlamıyorum 300w dı değişirken 250w taktılar ondan kaynaklı olduğunu düşünüp 350w ile değiştirttim bi süre idare etsin beni diye ikinci el aldım
Bana psu kaynaklı bir sorun varmış gibi gelmedi. Psu yanma olayı olurken yanında bazı pc komponenlerine hasar vermiş olabilir. Ben olsam bütün parçaları aynı ayrı yazılımsal olarak test ederim. Ram- ekran kartı- hdd - ssd - işlemci yazılım ortamında birçok konuda fikir verecek şekilde test edilebilir. İşlemci termalleri, çalışma frekansları vs. herşeyi incelerim. Bir parça darboğaz oluşturuyor anlaşılan. Sıkıntıyı test ederek bulmak gerek.

mertnaimsvr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bana psu kaynaklı bir sorun varmış gibi gelmedi. Psu yanma olayı olurken yanında bazı pc komponenlerine hasar vermiş olabilir. Ben olsam bütün parçaları aynı ayrı yazılımsal olarak test ederim. Ram- ekran kartı- hdd - ssd - işlemci yazılım ortamında birçok konuda fikir verecek şekilde test edilebilir. İşlemci termalleri, çalışma frekansları vs. herşeyi incelerim. Bir parça darboğaz oluşturuyor anlaşılan. Sıkıntıyı test ederek bulmak gerek.
anladım teşekkür ederim yarın test edip tekrar yazarım

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Ekran kartı bobinler güç kısmı zarar görmüş olabilir.