Yardım Bilgisayarımda Pardus'u kaldıramıyorum

Bu konuyu okuyanlar

serkantesik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Windows 11 ve Pardus'u dual boot olarak kullanıyordum. Pardus'u silmeye karar verdim. İlk önce Pardus'un olduğu diski sildim. Sonra boot menüsünü baktım ama hala Pardus oradaydı. Sonra boot repair'i denedim ama os-uninstaller programında bana windows 7'yi kaldırmak istiyor musun diye sordu? Pardus'u tamamen kaldırmak için ne yapmalıyım?

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
1. İlk önce varsayılan işletim sistemimi değiştirdim. İlk önce bunu nasıl yaptığımı anlatayım. "Bilgisayar"a sağ tıklayıp Özellikler deyin.Açılan pencerede sol taraftan Gelişmiş sistem ayarları bağlantısına tıklayın. Açılan pencerede Gelişmiş sekmesini seçtikten sonra Başlangıç ve Kurtarma başlığı altındaki Ayarlar butonuna tıklayın. Varsayılan işletim sistemini dilediğiniz gibi ayarladıktan sonra kaydedip çıkın. Şimdi işletim sistemini silebiliriz.

2. Başlat Menüsü arama satırına msconfig yazıp "Enter"a basın. Windows hangi sürümse de bunu çalıştıra yazın. Açılan pencerede Önyükleme sekmesini açın. Silmek istediğiniz sistemi seçili bıraktıktan sonra "Sil" deyin. Ardından Tüm önyükleme ayarlarını kalıcı yap kutusunu işaretledikten sonra Tamam deyin.

3. Şimdi "Bilgisayar"a sağ tıklayıp Yönet dedikten sonra açılan konsoldan Disk yönetimini seçin. Biraz önce sildiğiniz işletim sisteminin kurulu olduğu bölüntüye sağ tıklayın ve Biçimlendir deyin.

İşlem tamamlandığında 2. işletim sistemi sisteminizden sorunsuzca kaldırılmış olacak.

serkantesik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Teşekkürler. Ben kaldırma işlemini yapmıştım. Ardından boot menüsünden pardus'u kaldırmak istedim. Aradığım çözümü bu videoda buldum:
Mesaj otomatik birleştirildi: