Bilgisayarımda ne bozuldu

Bu konuyu okuyanlar

mqaR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle merhaba.ilk olarak pc de altta fotoğrafı olan denetim masasındaki sorunla karşılaştım bişe olmadığı için kurcalamadım.2gün sonra "kod yürütülmesi devam edemiyor C:/windows/system32/ucrtbase.dll bulunamadı" ve "kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü msvcrt.dll bulunamadı"hatalarıyla karşılaştım. Bilgisayarımda steam discord word falan açılmıyor ama tarayıcım olan opera açılıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
1dde0da9-84e3-4049-82d3-694e8a2ddc46.png
94e0f57e-20fd-47a3-b56c-bbfc0fe0ec49.png
b57b7b01-dd21-476a-b93c-202eef37d98d.png

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Öncelikle merhaba.ilk olarak pc de altta fotoğrafı olan denetim masasındaki sorunla karşılaştım bişe olmadığı için kurcalamadım.2gün sonra "kod yürütülmesi devam edemiyor C:/windows/system32/ucrtbase.dll bulunamadı" ve "kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü msvcrt.dll bulunamadı"hatalarıyla karşılaştım. Bilgisayarımda steam discord word falan açılmıyor ama tarayıcım olan opera açılıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.Ekli dosyayı görüntüle 135908Ekli dosyayı görüntüle 135909Ekli dosyayı görüntüle 135910
Bir tuhaflık olduğu aşağıdaki görev çubuğundan belli.
CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve sfc/ scannow komutunu kullanın. Eğer işe yaramazsa format kökten çözüm olabilir.

mqaR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir tuhaflık olduğu aşağıdaki görev çubuğundan belli.
CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve sfc/ scannow komutunu kullanın. Eğer işe yaramazsa format kökten çözüm olabilir.
Evet onları denedim tamamlanmıyorlar hata veriyorlar şuan abimin sınavları olduğu için bi süre bekliyorum format atmak için ama başka çözüm olsa daha iyi olur

Yardım edecek?

Asistan
Reaksiyon puanı
38
virüs olabilir system 32 dosyalarıyla oynamıştır son 2 3 hafta içinde olağandışı bir şey oldumu

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Evet onları denedim tamamlanmıyorlar hata veriyorlar şuan abimin sınavları olduğu için bi süre bekliyorum format atmak için ama başka çözüm olsa daha iyi olur
Kurtarma seçeneği de işe yarayabilir, dosyaları ve programları etkilemeden Windows'u yeniden yüklemenize olanak sağlayabilir.

mqaR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kurtarma seçeneği de işe yarayabilir, dosyaları ve programları etkilemeden Windows'u yeniden yüklemenize olanak sağlayabilir.
Kurtarma seçeneği var mıdır bende

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Eksik .dll dosyaları var benim anladığım kadarı ile, her seferinde farklı bir hata geliyor çünkü.

Salih Yedidal

Asistan
Reaksiyon puanı
145
Denemişşindir bence ama dll i indirip system 32 ye atmayı denedin mi?Benimde bir oyunda aynı hatayı aldım dll yüklediğimde çözülmüştü.

mqaR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
bir toplu güncelleme hatası olabilir yüklemede kesintiler oldumu peki
Hayır bi kesinti olmadı güncelledikten bir gün sonra denetim masasındaki hatayı aldım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eksik .dll dosyaları var benim anladığım kadarı ile, her seferinde farklı bir hata geliyor çünkü.
Dll dosyalarını mı indirmem lazım

Denemişşindir bence ama dll i indirip system 32 ye atmayı denedin mi?Benimde bir oyunda aynı hatayı aldım dll yüklediğimde çözülmüştü.
Hayır denemedim ama bu sorun sadece bir uygulamada olmuyor denediğimde 4 uygulama açılmamıştı

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Hayır bi kesinti olmadı güncelledikten bir gün sonra denetim masasındaki hatayı aldım

Dll dosyalarını mı indirmem lazım

Hayır denemedim ama bu sorun sadece bir uygulamada olmuyor denediğimde 4 uygulama açılmamıştı
DLL indirme. Zaten scannow bu görevi görüyor. DLL indirmek daha kötü yapar.

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Öncelikle merhaba.ilk olarak pc de altta fotoğrafı olan denetim masasındaki sorunla karşılaştım bişe olmadığı için kurcalamadım.2gün sonra "kod yürütülmesi devam edemiyor C:/windows/system32/ucrtbase.dll bulunamadı" ve "kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü msvcrt.dll bulunamadı"hatalarıyla karşılaştım. Bilgisayarımda steam discord word falan açılmıyor ama tarayıcım olan opera açılıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.Ekli dosyayı görüntüle 135908Ekli dosyayı görüntüle 135909Ekli dosyayı görüntüle 135910
Arama kısmına cmd yazın komut istemi yazacak oraya sagtiklayin yönetici olarak acın oraya sfc/scannow yazın bu olmasa tek çare temiz bir format.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,105
sfc/ scannow komutunu girin. Driverlarınızı silin , tekrar yükleyin. Malwarebytes ile tam tarama yapın. Düzelmez ise veya kısa yoldan halletmek isterseniz temiz kurulum.