Yardım Bilgisayarımda, Linux isimli silinemeyen bir klasör var

IFakatOlamaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bilgisayarımda, ne olduğu hakkında hiç bir fikrim olmayan, "Linux" isminde bir klasör var. Hiç bir şekile silemiyorum, açık bi uygulama olarak gözükmüyor, içi de boş bir klasör. "Acaba virüs olabilir mi?" diye düşünüyorum ama antivirüs proglamlarından ya da Windows Defender'dan hiç bir şekilde virüs dönüşü almıyorum. Nasıl kaldırabilirim?

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-05-05 183152.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-05 183152.png
    6.1 KB · Görüntüleme: 36
  • Ekran görüntüsü 2024-05-05 183201.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-05 183201.png
    53.4 KB · Görüntüleme: 33
  • Ekran görüntüsü 2024-05-05 183220.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-05 183220.png
    15.9 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen moderatör:

vigilantemre

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
1,924
Virüsle alakası yok içiniz rahat olsun, WSL kurulumu yapmış olmalısınız, şu adımları takip edin:

1- Windows Ayarları>Uygulamalar>Yüklü Uygulamalar bölümüne girin.
2- Eğer kurduğunuz bir dağıtım varsa (Ubuntu, Kali vb.) silin.
3- "Windows Subsystem for Linux" uygulamasını silin.
4- Windows Ayarları>Sistem>İsteğe Bağlı Özellikler>Diğer Windows Özellikleri (menünün en altında olmalı) bölümüne gelin.
5- "Windows Hiper Yöneticisi Platformu" ve "Linux için Windows Alt sistemi" seçenekleri işaretliyse işaretlerini kaldırıp tamam diyin.
6- Sistemi yeniden başlatın.

Eğer bu işlemler sonucunda Linux bölümü hala görünüyorsa son çare olarak bu ".reg" dosyasını indirip çalıştırın ve sistemi yeniden başlatın. (.reg dosyası Microsoft Community'den alınmıştır)

Son düzenleme:

IFakatOlamaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Virüsle alakası yok içiniz rahat olsun, WSL kurulumu yapmış olmalısınız, şu adımları takip edin:

1- Windows Ayarları>Uygulamalar>Yüklü Uygulamalar bölümüne girin.
2- Eğer kurduğunuz bir dağıtım varsa (Ubuntu, Kali vb.) silin.
3- "Windows Subsystem for Linux" uygulamasını silin.
4- Windows Ayarları>Sistem>İsteğe Bağlı Özellikler>Diğer Windows Özellikleri (menünün en altında olmalı) bölümüne gelin.
5- "Windows Hiper Yöneticisi Platformu" ve "Linux için Windows Alt sistemi" seçenekleri işaretliyse işaretlerini kaldırıp tamam diyin.
6- Sistemi yeniden başlatın.

Eğer bu işlemler sonucunda Linux bölümü hala görünüyorsa son çare olarak bu ".reg" dosyasını indirip çalıştırın ve sistemi yeniden başlatın. (.reg dosyası Microsoft Community'den alınmıştır)
çok teşekkür ederim