Soru Bilgisayarımda klavye ve mouse çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

BeratB00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Format sonrasında klavye ve mouse tepki göstermiyor driverlarda sorun var diye düşünüyorum ama o driverları güncelleyebilmem için klavye mouse a ihtiyacım var driver indirmeden düzeltebilirmiyim yada nasıl yükleyebilirim

(Not : klavye veya mouse da sorun yok)

ThorJ

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,948
Sanırım eski bir PC kullanıyorsun. BIOS'ta USB Keyboard ve mouse seçeneklerini aktif etmen gerekebilir.
Onun olmasının yanında bazen Windows USB 3.0 sürücülerini ya da SMBUS sürücülerini otomatik kurmuyor, ondan dolayı da olabiliyor.
Mesela benim bilgisayarımda öyle.
1637046927906.png

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,953
Format sonrasında klavye ve mouse tepki göstermiyor driverlarda sorun var diye düşünüyorum ama o driverları güncelleyebilmem için klavye mouse a ihtiyacım var driver indirmeden düzeltebilirmiyim yada nasıl yükleyebilirim

(Not : klavye veya mouse da sorun yok)
Sanırım Windows 7 kurdunuz ve xHCI driverları kurulu değil. Sisteminizi yazarsanız daha iyi yardımcı oluruz.

BeratB00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sanırım Windows 7 kurdunuz ve xHCI driverları kurulu değil. Sisteminizi yazarsanız daha iyi yardımcı oluruz.
Windows 10 bir bilgisayar. Bios dan bakabildim kadar sistem şöyle :

işlemci : Intel(R) Core(TM) i7 CPU 860 @2.80GHz
ram : 8 GB
Ekran kartıda hatırladığım kadarıyla Nvida GT 740 gibi bir şeydi.

emmettjo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
If your keyboard and mouse are not working then you should replace them rather than repair them. Don't waste your time and money on repairing your keyboard and mouse. because I've seen so many cases in which the user repairs their product and after some time that product starts to lag again. if you don't have time so you can visit a site and buy any keyboard and mouse from there.