Bilgisayarımda ki büyük sorun.

Bu konuyu okuyanlar

İsmailÖzer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ,
Bilgisayarım da bir sıkıntı var . Eskiden oynadığım oyunlar şimdi kasmaya ve donmaya başladı . Ben de bu sorunu bilgisayarıma format atarak çözmeye çalıştım normal USB bellek formatı değil de Windows üzeri sadece Window'sun kurulu olduğu disk'e bir format attım . Sorunum çok az çözüldü 1-2 fps fark etti fakat bir sıkıntı ile karşılaştım bilgisayarım daha çok sorun çıkarıyor. Artık bazı oyunlarım da yaptığım ayarlar sıfırlanıyor , yükleme ekranların da oyunu kapatıyor . Bu sorunu yaşayan veya çözümünü bilen arkadaşlarım lütfen yardımcı olun .
(Not : SpeedRunners oyunu açamıyordum bir dosya dizini eksik diyordu arkadaşlarım bana o dosyayı bana gönderdiler arkadaşlarımla oyuna giriyorum oyun bitiyor lobiye dönüyoruz lobiye dönerken oyunum kapanıyor ve oyunu tekrar açtığım zaman ayarlarım sıfırlanıyor. )
Sistemim : i3 4150 - gtx 750 ti - 8 gb ddr3 1333 mhz - h81m k
DirectX 12 - Bios 3602
küçük bir not konu başlığı veya konu yanlış ise hemen düzeltebilirim ilk defa bir forum da konu açıyorum.

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
Hocam siz ne yapmışsınız öyle. .Bence Yedeklerinizi alın. Tertemiz bir kurulum yapın. Muhtemelen bazı sorunlarınız da çözülmüş olur.(ama bu kez USB FLASH BELLEK yada CD kullanılarak yapılan formattan atın :) )
Nasıl kurulum yapacağınız bilmiyorsanız aşağıda ki bağlantıyı inceleyebilirsiniz.