Bilgisayarımda gizlice Mining mi yapılıyor?

Bu konuyu okuyanlar

Thoron ZX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Arkadaşlar son zamanlarda bilgisayarımın fanları gereksiz daha hızlı dönüyor ve bilgisayar kasasını bile ellediğimde sıcaklığı gerçekten hissedebiliyorum. Açıkçası aşırı güçlü bir bilgisayarım yok ama asla bu kadar çalışmazdı. Önerebileceğiniz ücretsiz anti-virüs programı var mı? Eğer Mining (virüsü) vb. varsa temizleyebileceğim yada tespit edebileceğim?

arkeolos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Şunu belirtiyim
  • Kaspersky Antivirüs Programı ...
  • Bitdefender Antivirus Programı ...
  • Norton Antivirüs Programı ...
  • ESET NOD32 Antivirüs Programı ...
  • Panda Ücretsiz Antivirüs Programı ...
  • Avira Ücretsiz Antivirüs Programı ...
  • Sophos Home Free Antivirüs Yazılımı ...
  • Avast Antivirüs Programı
Bunların arasından en etkili Norton Antivirüs Programı,ayrıca windows un bilgisayarı güvenli mod olarak başlatıp tarata biliyor onu deneyebilirsin.

Thoron ZX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
  • Kaspersky Antivirüs Programı ...
  • Bitdefender Antivirus Programı ...
  • Norton Antivirüs Programı ...
  • ESET NOD32 Antivirüs Programı ...
  • Panda Ücretsiz Antivirüs Programı ...
  • Avira Ücretsiz Antivirüs Programı ...
  • Sophos Home Free Antivirüs Yazılımı ...
  • Avast Antivirüs Programı
Bunların arasından en etkili Norton Antivirüs Programı,ayrıca windows un bilgisayarı güvenli mod olarak başlatıp tarata biliyor onu deneyebilirsin.
Çok teşekkür ederim

Thoron ZX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
O praogramı zaten kullanıyordum, yinede çok teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

antivirüsler işe yaramaz windows kendi antivirüs ile tarama yap
Hayatımda Windows'un kendi antivirüsünün bir kere işe yaradığını görmedim açıkçası :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

olabilir virüs taraması yapmalısın. eset veya kaspersky önerimdir
Çok teşekkür ederim

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Windows 10 cihazımda Avast Premium Security yüklü, önerebilirim. Free anti yazılımlardan istediğiniz verimi alamayabilirsiniz.

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
eğer bilgisyarına birşeyler yapılmasından korkuyorsan antivirüs alabilirsin.

kaspersky internet security 2021 ürünün 1 yıllık keyleri 30 40 lira civarı. aylık 3 liraya geliyor ortalama.. kaspersky network e de kaydedilen keylerden. gittigidiyor n11 gibi sitelere bakmanızı öneririm.

yok ben free istiyorum dersen yine kaspersky free öneririm. avast free ne yazık ki ben de önermiyorum.

FakeGamer48

Asistan
Reaksiyon puanı
62
@undefined,Bende avast! önermem çünkü verilerimizi çalıyor. Bunun için sağlam kaynaklar var.
Paylaşmak isterim ama ban yemekten korkuyorum. Ama google "avast! bilgi hırsızlığı" yazarsanız olayları görüntüleyebilirsiniz.

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
Windows 10 cihazımda Avast Premium Security yüklü, önerebilirim. Free anti yazılımlardan istediğiniz verimi alamayabilirsiniz.
Avast kötü bir AV'dir. Kaspersky gibi kaliteli AV'ler varken Avast'ın yüzüne bile bakılmaz.

Ayrıca arkadaş şimdiye kadar 10 defa taratmıştır. Mesaj yazmaya gerek var mıydı?

Reaksiyon puanı
8,024
Hayatımda Windows'un kendi antivirüsünün bir kere işe yaradığını görmedim açıkçası :D
Bilinçli bir kullanıcı için fazla bile. Her linke tıklar her korsan oyunu yüklerseniz Mining virüsü elbette girer ve çoğu program bulamaz.

Defender en hafif programlardan bir tanesi ve bilinçli kullanıcılar için kâfi.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Avast kötü bir AV'dir. Kaspersky gibi kaliteli AV'ler varken Avast'ın yüzüne bile bakılmaz.

Ayrıca arkadaş şimdiye kadar 10 defa taratmıştır. Mesaj yazmaya gerek var mıydı?
Merhaba,
"Avast kötü bir AV'dir" bu bir dik görüş aynı zamanda ön yargıdır öncelikle görüşümüzü belirtirken bunlardan kurtulmamız lazım. Kişiye göre zevk ve renk kavramı değişebileceği gibi kalite kavramı da değişebilmekte. Tarama konusundaki emin tavrı anlamamakla birlikte burası bir forum ve görüşlerimizi paylaşmak için buradayız. İyi forumlar dilerim.

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,861
Avast'ın iyi bir antivirüs olduğunu düşünmüyorum. Zaten veri sızdıkları ortaya çıktı, bir de fazla yanlış pozitif verdiğini gördüm.

FakeGamer48

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Merhaba,
"Avast kötü bir AV'dir" bu bir dik görüş aynı zamanda ön yargıdır öncelikle görüşümüzü belirtirken bunlardan kurtulmamız lazım. Kişiye göre zevk ve renk kavramı değişebileceği gibi kalite kavramı da değişebilmekte. Tarama konusundaki emin tavrı anlamamakla birlikte burası bir forum ve görüşlerimizi paylaşmak için buradayız. İyi forumlar dilerim.
Şimdi şöyle diyeyim. Sana hem katılıp hem katılmıyorum. Ön yargı konusunda haklısın ama "Kaspersky iyi bir AV'dir" Bu cümleyi gördüğünde ise "Evet haklı" dersin. Ama herkesin aklında şu bulunmalı; Ön yargılar sadece kötü değil bazen iyi de olabilir. Hiç bir insan ön yargısız olamaz. Mesela ben avast! kullandım ama pek işe yaramıyordu çünkü virüs aktif olduktan sonra avast! aktif olur. Bu cümle ise bir deneyimdir. Ama şunu diyebilirim;Avast verilerimizi çalıyor. Kaynak olarak şu 2 arkadaşı huzurlarınıza takdim edip giderim.
Bu arada arkadaş bundan nasıl kurtulacağnı sormuş. Ona tavsiyem Norton ile taratıp virüs çıkarsa görev yöneticisinde fazla kaynak harcayan veya göze batanların görevlerini sonlandırmalı. Ve Başlangıç menüsünden (Görev yöneticisi) Süpheli uygulamaları devre dışı bırak. Tuşunu kullanmasını tavsiye ederim

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597

windows defender bence bilgisayarını düzgün kullanan birine yeterde artar. Her linke girer her oyunu indirirseniz diğer anti virüslere mahkum olursunuz.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
En iyi alternatiflerden biri.
Windows 10 Mayıs 2020 sürümü ve sonrasında Microsoft Edge’de [istenmeyebilecek uygulamaları engelle]'yi açık konuma getirirseniz ve ayrıca Ayarlar > Windows Güvenliği kısmında [istenmeyebilecek uygulama engelle]yi açık konuma getirirseniz ve ek olarak Microsoft Defender SmartScreen'i de aktif olarak kullanırsanız size gayet iyi koruma sunuyor. :)

Akdeniz124

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Arkadaşlar son zamanlarda bilgisayarımın fanları gereksiz daha hızlı dönüyor ve bilgisayar kasasını bile ellediğimde sıcaklığı gerçekten hissedebiliyorum. Açıkçası aşırı güçlü bir bilgisayarım yok ama asla bu kadar çalışmazdı. Önerebileceğiniz ücretsiz anti-virüs programı var mı? Eğer Mining (virüsü) vb. varsa temizleyebileceğim yada tespit edebileceğim?
Ctrl+Alt+Esc yap>garip uygulamaları yada bilmediğin işlemleri Google'de arat.
Malwarebytes ve KIS sana büyük oranda yardımcı olucaktır.