Bilgisayarımda Cpu Sorunu ve Performans Kaybı ?

Bu konuyu okuyanlar

germiyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar ,
Ben yeni üye oldum bilgisayarım ile ilgili bazen yazılımsal ve donalımsal sorunlarım oluyor onun içi kaydoldum . Söylüyırum ki konuyu yanlış yere falan açtıysak yada konuyu yanlış açtıysam affola . Sorunum , başlıkta da dediği gibi Hizmet Ana Bilgisayarı: Yerel Sistemin cpu kullanımı çok fazla yani hiç değilse eskiye nazaran çok yer kaplıyor cpu da bende oyun oynayan biriyim çok fazla yoruluyor ve erken yoruluyor pc . Performans düşüklükleri de mevcut mesela Cs go oynuyorum öncesinde orta ayarlarda 150 fps alırken şimdi en düşük ayarlarda 70 80 en fazla 100 e çıkıyor . Bu sorun genel olarak diğer her programlarda var oyunlarda falan acaba bunun bir cevabı var mı yoksa sistemim mi eskiyor . Bu arada laptop kullanıyorum lenovo z510 marka gayet memnundum bu sorunlarıda yaz sonu 2 ay boyunca garantide kaldıktan sonra yaşadık garantide sarj cihazı bozuk olduğu için kaldı pc de sorun yoktu . Acaba fikri olan var mıdır ? Teşekkürler . ( Resimde cpu 32 ama sürekli bir artma var öncede atıyorum 12 ile 20 arası artarken cpu şimdi boştayken 30 ile 100 arası artıp iniyor . )
Adsız.png

germiyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cevaplarınız için teşekkürler .

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Hocam güncelleme felan yapıyor olmasın?