Bilgisayarımda bir anda gelen sebepsiz kasma

Bu konuyu okuyanlar

Po1Soned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Konuyu doğru yere açtığımdan falan çok emin değilim. Forumları çok kullanmadığımdandır belki neyse ana konuya girelim. Bilgisayarımda Nvidia GT 520MX model 1 gb bir ekran kartı İntel Core i5 2.50 Ghz işlemci var. 4 Gb ramde bulunuyor. Farkındayım çok iyi bir sistem değil ancak Half-Life , Mount And Blade falan gibi oyunları rahat oynatıyordu. Yaklaşık 1 hafta önce oyunlarımda ilginç bir kasma olayı başladı. İlk önce half life sonra diğerleri teker teker kasmaya başladı. İlk önce driverlarım güncel değildir diyerek bir güncelleme yaptım. Hepsi güncel olmasına rağmen sorun gitmedi, Bilgisayarımda ısınma sorunu evet var ancak takılabilir fan kullanıyorum ve düşük seviyeli oyunlarda çok ısınma olmuyordu. Nvidia nın tüm sürücülerini silip tekrar kurdum, Virüs vardır diye birkaç virüs programıyla güvenli modda tarattım ancak birşey çıkmadı en son denemek için dün mario kurdum ve evet anlık kasmalar mario'ya bile giriyor. Hiç bir çare bulamadım yardım edermisiniz?

Po1Soned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kimse yardım etmiyormu? :(

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Bazen bendede aniden kasma oluyor genellikle ısındığında pc inizi temizleyin ve uzman kişilere termal macunu yenilettirin. Eğer olmaz ise Driver booster i indirin linsasıda var googlede oyun için eklentileride güncelliyor driveride bunları format attıktan sonra yapın temiz olur. İşletim sistemi ise Windows 10 kurun. W 10 da Lisans olmasına gerek yok.

Po1Soned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Teşekkürler temizlemeyi zaten düşünüyorum ama macun aklıma gelmemişti deneyeceğim onuda. Driver Booster var ve herşey güncel Win10 da lisanslı kurulu.
--- Gönderi Güncellendi ---
Evet Format attım. Zaten formattan sonra şaşırdım ve konuyu açtım ilgin için teşekkürler.
Format atmayı denediniz mi ?

mehmetcanaksu

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Ozaman yapacağın en mantıklı şey öbür arkadaşın dediğini yapman

Po1Soned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Teşekkürler macun hariç herşeyi denedim zaten macunu da deneyelim olmadı kemeri sıkar yeni bilgisayar alırız. 5 yıl oldu zaten arkadaşlarımdan ömrünü doldurmuş değiştir diyen çok da acele davranmıyım dedim.

Ayyıldız6638

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Laptoplarin termal macunu yenilemesi ve fan temizligi seneyi cok gecmemeli ama donaniminiz isinmadan dolayi kalici hasar gormediyse 5 yillik pc ye termal macun can suyudur.
Bazi laptoplarin bakir izgarasiyla fan arasindaki boslukta bant oluyor. Eger daha once temizlik yapmadiysaniz havanin gececegi izgaralarin onunde yastik gibi bir toz tabakasi bulabilirsiniz. Bant yoksa biraz daha sanslisiniz