Bilgisayarımda 16 GB ram takılı ama sadece 3.30'unu kullanabiliyorum ne yapmam gerek ?

Bu konuyu okuyanlar

Swftyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran Alıntısı.PNG

yardım edin lütfen oyun oynarken çok donuyo :(.

tunave7cuceler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
16 Gb ram takılı gözüküyor ama ?
Ram takılı gözükse bile ramlerin güçlerini tam olarak almıyo olabilir veya ramlerde sıkıntı olabilir dediğim gibi bilgisayarcıya gitmeni öneririm anakart değişimi 800 lira civarı tutar ram değişimini bilemiyorum

Swftyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ram takılı gözükse bile ramlerin güçlerini tam olarak almıyo olabilir veya ramlerde sıkıntı olabilir dediğim gibi bilgisayarcıya gitmeni öneririm anakart değişimi 800 lira civarı tutar ram değişimini bilemiyorum
Ramleri daha yeni aldım dün taktım bilgisayara

Swftyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

tunave7cuceler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamirciyi aradım dedi getirin format atalım falan dedi
Mesaj otomatik birleştirildi:
Sakın format attırma bu devirde herşeyi format atmayla çözebiliceklerini zannediyolar eğer format atarsan baya uğraşırsın ve düzelmeyebilir eğer yakın arkadaşının pc si falan varsa ramleri onun bilgisayarına takıp denemeni öneririm

Hepsiburadadan aldım
Keşke normal bilgisayarcıdan alsaydın…

Swftyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sakın format attırma bu devirde herşeyi format atmayla çözebiliceklerini zannediyolar eğer format atarsan baya uğraşırsın ve düzelmeyebilir eğer yakın arkadaşının pc si falan varsa ramleri onun bilgisayarına takıp denemeni öneririm

Keşke normal bilgisayarcıdan alsaydın…
Bilgisayarı olan arkadaşım yokki

Reaksiyon puanı
7,985
Yanlış bilgilendirme yapmaya inatla devam ediyorsunuz. Slot bozuk olsa sistem zaten daha boot edilmeden bir hata olduğu için ya açılmaz, açılsa da takılı rami görmezdi. Arkadaş yazılımsal bir sorun yaşıyor siz inatla slot bozuk slot bozuk diyorsunuz.

Swftyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir bilgisayarcıya gitsen rica edip orda test etsen ?
İtopyanin mağazası var burda olur mu ?

Yanlış bilgilendirme yapmaya inatla devam ediyorsunuz. Slot bozuk olsa sistem zaten daha boot edilmeden bir hata olduğu için ya açılmaz, açılsa da takılı rami görmezdi. Arkadaş yazılımsal bir sorun yaşıyor siz inatla slot bozuk slot bozuk diyorsunuz.
Sen biliyor musun nasıl düzeltebilirim?

Reaksiyon puanı
16,109
Linux Mint ile sudo dmidecode -t 16 | grep Capa bunu gir konsola maksimum ram desteğini gör ve bu sudo dmidecode -t 2 | grep Name anakartın adını versin.
Ekran Görüntüsü 2022-06-30 15-37-47.png

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,370
Bilgisayarında hangi boyutlarda kaç adet RAM var?
Anakartının tam marka ve modeli nedir?

digitalchief

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum çok eskiden bende de aynı sorun vardı YouTube'dan bir video izleyip çözmüştüm. Oralara bakmanı tavsiye ederim.

Swftyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum çok eskiden bende de aynı sorun vardı YouTube'dan bir video izleyip çözmüştüm. Oralara bakmanı tavsiye ederim.
4 tane video izledim hepsi farklı yaptı hatta bir tanesini yaptığımda bilgisayar açılmadı dün oldu bu olay bu sabah tamirciye goturucektim götürmeden deneyeyim dedim açıldı ama hala 3.30 kullanabiliyorum.