bilgisayarıma yapılan anlamını veremediğim saldırı

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gesapple

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
ip adresim sanırım birisi tarafından ele geçirildi dünden beri bilgisayarıma saldırılar düzenleniyor ara ara kullanırken 1 salise içinde açılıp kapanan komut işlemi pencereleri gelip duruyor buna karşı ne gibi önlemler almalıyım modemi resetledim felan cmd devre dışı bıraktım ne yapmalıyım acil yardıma ihtiyacım var

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Format kesin çözüm.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Antivirüs'le tarama yapın internet kapalıyken.

Son düzenleme:

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Format format

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
ip adresim sanırım birisi tarafından ele geçirildi dünden beri bilgisayarıma saldırılar düzenleniyor ara ara kullanırken 1 salise içinde açılıp kapanan komut işlemi pencereleri gelip duruyor buna karşı ne gibi önlemler almalıyım modemi resetledim felan cmd devre dışı bıraktım ne yapmalıyım acil yardıma ihtiyacım var
Merhaba,
Bilgisayarın .RAT programlarından biri ile kontrol ediliyor olabilir. Görev Yöneticisini açıp İşlemler bölümünden Remote App gibi bir şey görürsen devre dışı bırak. Ya da bu durum ne zaman olduysa ondan önceki tarihe sistemi geri yükle. Format son çözümün olsun. ;)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Malwarebytes+AdwCleaner adlı 2 programı indir ve bilgisayarında bir tarama yap bakalım ne çıkacak.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
ip adresim sanırım birisi tarafından ele geçirildi dünden beri bilgisayarıma saldırılar düzenleniyor ara ara kullanırken 1 salise içinde açılıp kapanan komut işlemi pencereleri gelip duruyor
Sürücü güncellemesi yaptın mı veya yeni bir oyun veya program sistemine kurdun mu dün?

gesapple

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
malwarebytes temiz çıktı sanırım ip adresim birinin eline geçti ama nasıl dün oyun oynarken oldu hiç bişey yüklemedim

---- Mesajlar birleştirildi ----

formatıda daha 4 saat önce attım format at at deyip durma :D

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
bilgisayarımda webroot ve zone alarm kurulu bunlar yeterli değilmidir taradım ama bişey çıkmadı
ZoneAlarm Free Firewall kurulu ise, ekran güvenlik duvarın saldırı altında olduğunda muhtemelen bir uyarı verir.
Tam ayar kısa yolunu bilmiyorum ama
Antivirus & Firewall -> Advanced Firewall -> Settings
gibi bir şey olmalı, geçmiş olaylara bakın.
malwarebytes temiz çıktı sanırım ip adresim birinin eline geçti
Statik ip mi kullanıyorsun?
İnternetin ortak mı?
formatıda daha 4 saat önce attım format at at deyip durma :D
Formatta kullandığın medya orjinal mi? Nereden temin ettin?

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Üstad senin internetin muhtemelen dinamik İP olarak standarttır. Bu nedenle saldırı dediğin olay , ki bence yoktur , anında modemi aç kapa yaparak yeni ip alabilir ve saldırıdan otomatik kurtulabilirsin.
Arkadaşların söylediği gibi format atmak bilgisayarındaki ,varsa, bağlantı köprülerini silecektir. Farklı bir cd ile kurulum yaparsan kolay kolay kimse ulaşamaz sistemine.
Saldırı yapan kişi sana taktıysa yapabileceğin hiçbirşey yok tabii , o da ayrı bir konu...

gesapple

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
sorunu hallettim farklı bir işletim sistemi kurmak zorunda kaldım neyse hepinize teşekkürler

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Sorun, işletim sistemi baştan kurulmak suretiyle çözülüme kavuşmuş görünüyor. Konu fazla dağılmadan kilitliyorum.

sorunu hallettim farklı bir işletim sistemi kurmak zorunda kaldım neyse hepinize teşekkürler

Farklı bir sorun oluşursa, yeni başlık açmaktan çekinmeyin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar