Bilgisayarıma ssd takıcam ama mevcut işletim sistemim orjinal nasıl kurtarabilirim

Bu konuyu okuyanlar

aztbzkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Bilgisayarım son zamanlarda hardiskten dolayı iyice ağırlaştı ve bende bir ssd almayı ve bilgisayarıma takmaya karar verdim ama aklıma takılan bir konu var.

SSD taktığım bilgisayarımda orjinal win10 mevcut ama eski HDD te ve benim yeni alacağım SSD e yüklemem gerekecek yalnız aktarım yapılabiliyor mu yada iyi bir yöntemi var mı bilemedim bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim şimdiden teşekkürler :blush:

Trajectory

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Öncelikle takıcağın ssd yi biçimle yada (formatla) içi boş ve temiz olduktan sonra şuan kullandığın laptopun altında ürün kimlik numarası yazması gerekiyor(bilgisayar sağ tık özellikler yaparsan ordada gözükür) onu bi yere kaydet ve sakın kaybetme ssd yi laptopa taktıktan sonra sıfırdan win 10 deneme sürümü kur kaydettiğin ürün kimliğini yazdığın zaman orj win 10 olması gerekiyor olmuyorsa n11 vb sitelerde orj win 10 keyleri satılıyor 40 50 tl civarında en son ihtimal satın alıp orj yaparsın.

aztbzkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle takıcağın ssd yi biçimle yada (formatla) içi boş ve temiz olduktan sonra şuan kullandığın laptopun altında ürün kimlik numarası yazması gerekiyor(bilgisayar sağ tık özellikler yaparsan ordada gözükür) onu bi yere kaydet ve sakın kaybetme ssd yi laptopa taktıktan sonra sıfırdan win 10 deneme sürümü kur kaydettiğin ürün kimliğini yazdığın zaman orj win 10 olması gerekiyor olmuyorsa n11 vb sitelerde orj win 10 keyleri satılıyor 40 50 tl civarında en son ihtimal satın alıp orj yaparsın.
Cevabınız için teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım :)

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Eğer gömülü işletim sistemi var ise
cihazın altını çevirdiğinde bir bakacaksın ki key falan yok :)

e orijinal işletim sistemini ve mevcut sistemi taşımak için yapmak gereken

diski kolanlayıp yeni diske aktarmak

bunun için videoyu izleyebilirsin

ben acronis true image ile yapmıştım ama video daha anlaşılır olmuş

aztbzkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer gömülü işletim sistemi var ise
cihazın altını çevirdiğinde bir bakacaksın ki key falan yok :)

e orijinal işletim sistemini ve mevcut sistemi taşımak için yapmak gereken

diski kolanlayıp yeni diske aktarmak

bunun için videoyu izleyebilirsin

ben acronis true image ile yapmıştım ama video daha anlaşılır olmuş
Teşekkür ederim gayet etkili bir yönteme benziyor :)